Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (09.09.2019)

ОВЕН

Работа: Наскоро ќе ви се пружи шанса за промена на работата која сте ја сакале да ја остварите веќе некое време.

Љубов: Потребно е повеќе да се посветите на саканата личност ако сакате вашата врска да тргне во поволен правец.

Здравје: Болки во вратот.


БИК

Работа: Многу сте снаодливи и посветени на работното поле до максимум. Ве очекува поволен период.

Љубов: Можно е да имате шанса за позитивни промени во односот со саканата личност.

Здравје: Потребен ви е одмор.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да имате шанса да дојдете до остварување на работен контакт кој ќе ви биде многу значаен.

Љубов: Ве очекува предизвикувачки период во кој ќе имате криза во врската со саканата личност.

Здравје: Избегнувајте цигари.


РАК

Работа: Очекувајте позитивни промени кога е во прашање работата. Судбината ќе биде повторно на ваша страна.

Љубов: Потребно е да го покажете својот интерес за сериозна врска со саканата личност.

Здравје: Проверете ја дипотријата.


ЛАВ

Работа: Ве очекува поволен период во кој ќе успеете да остварите добри работни промени.

Љубов: Можно е да сте ранливи и натаму да патите за личност од минатото, па затоа не ви е лесно да најдете љубов.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате ден во текот низ кој околу вас ќе има доста позитивна енергија во работното опкружување.

Љубов: Надевајте се на почеток на нова врска со личност која отворено ќе ви ги покаже чувствата.

Здравје: Добро се чувствувате.


ВАГА

Работа: Немате добра комуникација со работното опкружување и се чувствувате на некој начин загрозено поради тоа.

Љубов: Ако сте нашле личност која го привлекла вашето внимание, денеска е добар ден да покажете иницијатива.

Здравје: Водете сметка околу забите.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате опуштен ден на ова поле. Не би требало да имате премногу обврски.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност постои големо недоразбирање и драстични разлики.

Здравје: Нема нагласени проблеми.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате впечаток дека сте направиле грешка на ова поле, но не ви е доцна да ја поправите.

Љубов: Не знаете како да се однесувате кога сте во близина на личноста која ви се допаѓа. Имате трема.

Здравје: Наклонетост кон прејадување.


ЈАРЕЦ

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува поволен период за работни промени и за нови разговори.

Љубов: Личноста која ви се додворува може да стане на некој начин нападна, што вам ви пречи.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е моментално да ви се случуваат важни промени на вашата работа и вие ќе бидете дел од тоа.

Љубов: Ако имате партнер, ве очекува период во кој вашиот однос ќе се подобри и комуникацијата ќе тргне во подобар правец.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


РИБИ

Работа: Очекувајте ден во кој без големи нервози ќе успеете да ги решите сите проблеми.

Љубов: Ако сте слободни, пред вас е ново познанство со личност во која ќе се вљубите.

Здравје: Болки во долниот дел на грбот.

GOLD
To Top