Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (09.10.2019)


Работa: Не ви е лесно на ова поле да го остварите она што го сакате. Сега сте во фаза која ви носи бројни ограничувања.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност кон која никако не можете да ги покажете емоциите.

Здравје: Желудникот ви е чувствителен.


БИК

Работа: Бидете внимателни во комуникацијата со соработниците за некои ваши зборови да не бидат погрешно разбрани.

Љубов: Ве очекува интересна ситуација. Пред вас е ден кој носи нова средба и нова врска.

Здравје: Занимавајте се со спорт.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако не бидете посветени на својата работа, можно е да имате одредени компликации на ова поле.

Љубов: Партнерот ви е верен и среќни сте затоа што односот ви е добар. Ве очекува поволна фаза.

Здравје: Настинка.


РАК

Работа: Неопходно е да пораборите на концентрацијата за да можете да остварувате подобри работни резултати.

Љубов: Можно е да ви пречи мешање од страна во вашата врска. Со партнерот треба искрено да разговарате.

Здравје: Ќе ви годи масажа.


ЛАВ

Работа: Можно е да не сте сигурни на кој начин да се посветите на решавање на работните проблеми, и да ви е потребна нечија помош.

Љубов: Постојат мали проблеми во комуникацијата помеѓу вас и саканата личност.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


ДЕВИЦА

Работа: Го давате својот максимум и се трудите да напредувате кога е во прашање вашата работа. Нема да се откажете.

Љубов: Можно е да имате мали потешкотии на ова поле. Ве очекува многу незгодна фаза.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.


ВАГА

Работа: Денес нема да успеете да ги остварите своите планови и најдобро би било однапред да бидете свесни.

Љубов: Заинтересирани сте за додворувач кој ви покажува дека има искрени и силни чувства кон вас.

Здравје: Можни проблеми со зглобовите.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да ве очекува променлива фаза за работа и нема да ви биде премногу лесно да остварите стабилност на ова поле.

Љубов: Ви се допаѓа личност која на некој начин е поврзана со странство.

Здравје: Можни проблеми со коските.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Важно е да се организирате на ова поле и да го дадете својот максимум околу тоа работата да ја изработите коректно.

Љубов: Односот со саканата личност би можел да западне во мала криза. Важно е да бидете подготвени за промени.

Здравје: Исцрпени сте.


ЈАРЕЦ

Работа: Потребно ви е уште малку време да ги соберете сите впечатоци и на полето работа да донесете конечна одлука.

Љубов: Можно е да ви недостасува личност од минатото. Уште не ви е лесно да ја заборавите.

Здравје: Проблеми со несоница.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува фаза во која би можеле да имате некои мали потешкотии на работното поле, па подгответе се за тоа.

Љубов: Ви делува дека со саканата личност по некои прашања никако не можете да најдете компромис.

Здравје: Одморајте денеска.


РИБИ

Работа: Ве очекува поволен ден во кој ќе успеете да ги реализирате работните планови.

Љубов: Не се откажувајте од личноста која ја сакате. Подготвени сте долго да чекате на нејзината одлука да биде со вас.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

GOLD
To Top