Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (10.12.2018)

ОВЕН

Работа: Среќата се врти онака како вас ви одговара. Можете да очекувате позитивни работни случувања.

Љубов: Задоволни сте со љубовната ситуација. Сакате вашиот однос да напредува.

Здравје: Немате проблеми.


БИК

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате подобра заработка и прилика за стабилизација со работат.

Љубов: Сакате да остварите хармоничен однос со партнерот но тоа не е едноставна задача.

Здравје: Мали проблеми со варењето на храната.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можете да очекувате успех во сите работи кои се поврзани со продажба, трговија, транспорт.

Љубов: Очекувајте да освоите личност која ви се допаѓа.

Здравје: Избегавајте цигари и внимавајте на грлото.


РАК

Работа: Парите ви доаѓаат побавно, и може да се каже дека имате некоја кочница на ова поле. Загрижени сте.

Љубов: Емотивната криза низ која минувате ви создава многу тензија и нервоза.

Здравје: Проблеми со хормоните.


ЛАВ

Работа: Не е поволен ден за вас. Можно е да имате некои работни проблеми кои не ги очекувате.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека искрено ви значи и дека на нејзе можете да се потпрете.

Здравје: Можна главоболка и проблеми со видот.


ДЕВИЦА

Работа: Пред вас еден кој може да биде многу опуштен. Немате премногу работа и ви останува доволно време да се опуштите.

Љубов: Можете да очекувате нова личност која ви се додворува и познанство со личност која ќе се труди околу вас.

Здравје: Нозете ви се чувствителни.


ВАГА

Работа: Ве очекува поволна фаза а промени на работен план. Можно е да добиете некоја нова понуда.

Љубов: Ќе уживате во убавите моменти со личност која ви се допаѓа. Пред вас е добар ден.

Здравје: Грчеви во мускулите.


ШКОРПИЈА

Работа: Поставени се нови правила кои можат многу значајно да влијаат на вашето работно опкружување. Имате чувство дека некој ви ги кочи вашите планови.

Љубов: Љубовната ситуација не е онаква каква што сте очекувале.

Здравје: Можни проблеми со кичмата.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е ден кој може да биде многу поволен околу работата. Ќе нема некакви непредвидени компликации.

Љубов: Можете да очекувате прилика за почеток на нова љубовна врска.

Здравје: Ви годи занимавање со спорт.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекуваат нови планови врзани со вашата работа. Можно е да ја смените вашата работна стратегија.

Љубов: Ден кој е поволен за нови љубовни познанства.

Здравје: Ќе ви годи повеќе да спиете.


ВОДОЛИЈА

Работа: Важно е да научите нови тактики врзани за работата со којасе занимавате, како би можеле да одржите добри резултати.

Љубов: Имате големи проблеми со саканата личност и ви следува прекин.

Здравје: Настинка.


РИБИ

Работа: Ќе ви се исплати енергијата која сте ја вложиле во својата работа. Можете да очекувате позитивни решенија.

Љубов: Знаете дека можете да сметате на саканата личност без разлика на се.

Здравје: Одлично се чувствувате, немате проблеми со здравјето.

GOLD
To Top