Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (11.03.2019)

ОВЕН

Работа: Напнатоста која ја чувствувате може да влијае негативно на случувањата во вашето работно опкружување. Многу работи нема да одат како што сте планирале.

Љубов:  Може да се надевате на нов состанок со личноста која ви се допаѓа, затоа што првиот пропадна.

Здравје: Нервоза.


БИК

Работа: Не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате, и често размислувате за промена на работното место.

Љубов: Не сте подготвени за компромиси, и кога е во прашање љубов, одите на се или ништо.

Здравје: Такихардија.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Препорака е да не се впуштате во караница на работа, затоа што би можеле да го извлечете најдебелиот крај.

Љубов: Потребни ви се промени. Осаменоста не ви годи и сакате романтика и внимание.

Здравје: Водете сметка за крвотокот.


РАК

Работа: Не е поволен ден за одлуки на работно поле. Потрудете се да го изработите само она што е основно.

Љубов: Моментално не сакате нови обврски. Се чувствувате добро затоа што сте слободни, и убаво ви е со повремени авантури.

Здравје: Смалете го внесот на мрсна храна.


ЛАВ

Работа: Загрижени сте за своите финансии и ви се чини дека нема баш лесно да најдете решение за проблемите кои ве мачат.

Љубов: Време е да донесете нова одлука во врска со односот кој го имате со саканата личност.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


ДЕВИЦА

Работа: Препорака е да го дадете својот максимум на работа, затоа што некој денеска ќе ги следи вашите резултати.

Љубов: Доколку сте сакале прекин на врската, сега е вистински момент за такво нешто. Ќе бидете одлучни, и лесно ќе „сечете“.

Здравје: Уринарниот тракт е проблематичен.


ВАГА

Работа: Ќе ви биде потребно многу сила да ги решите сите компликации кои постојат на вашата работа.

Љубов: Не сте одлучни и можеби тоа е поради вашата пасивност. Личноста која ве чекала, полека се откажува.

Здравје: Нервоза.


ШКОРПИЈА

Работа: Со својот труд ќе успеете да остварите позитивни резултати кои ќе ви донесат напредок.

Љубов: Доколку сте слободни, денешниот ден ви е добар за некое ново познанство.

Здравје: Внимавајте на повреди.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Заедно со своите соработници можете да решите некои работни несогласување. Пред вас е поволен период.

Љубов: Преку пријател ќе запознаете некоја личност за која ќе ви се разбудат силни чувства.

Здравје: Добро.


ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте дека ќе ставите точка на соработка која само ви одземала енергија и време.

Љубов: Сте го преболеле партнерот со кој врската од неодамна е прекината и сега сте подготвени за нова љубов.

Здравје: Ќе ви годи масажа.


ВОДОЛИЈА

Работа: Надевајте се на многу позитивни случувања на работниот план. Ве очекуваат некои важни разговори.

Љубов: Низ интересна комунијкација со нова личност, остварувате некој вид посебна врска.

Здравје: Избегнувајте шеќери.


РИБИ

Работа: Ќе бидете многу задоволни кога е во прашање работата. Се оди онака како што сте сакале и очекувале.

Љубов: Сте ги решиле вашите дилеми во врска со љубовта, и сега конечно знаете што сакате од вашиот партнер.

Здравје: Добро.

Евротип
Евротип
To Top