Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (11.09.2017)

Овен

Прилично сте загрижени поради осцилациите кои ќе ви се случат на деловното поле. Обидете се да не се грижите премногу. Пред вас е емотивен и интересен ден.

Бик

Денот не е поволен па немојте да преземате ризици. Саканото лице ќе биде прилично затворено и ќе ви пречи неговиот став. Немојте да му се лутите.

Близнаци

Ќе забележите некои необични промени во работното опкружување и нема да бидете сосема свесни за се што се случува. Ве очекуваат среќни вести. Во љубовта ситуацијата е одлична.

Рак

Не е препорачливо денес да се занимавате со претерано важни работи. Оставете ги важните одлуки за некој подобар период. Во љубовта ве очекуваат промени.

Лав

На работното место не преземајте дополнителни обврски, денот не е поволен за преоптеретување. Емоциите ќе ви бидат прилично нестабилни.

Девица

Можно е да ви се одложат некои планови кои сте ги имале но тоа нема да ви создаде некој голем проблем. Во љубовта променете го својот пристап во комуникацијата со партнерот и бидете појасни.

Вага

Немојте да влегувате во некои ризични трансакции на работа. Најдобро е да си ги извршувате стандардните обврски. Во љубовта ќе бидете збунети и нема да знаете што вашиот партнер мисли и чувства.

Шкорпија

Можете лесно да направите грешка во текот на денешниот ден. Концентрацијата ќе ви биде опадната. Во љубовта ќе ве фаќа носталгија и ќе бидете прилично оптеретени со случувањата од минатото.

Стрелец

Внимавајте што потпишувате денес. Денот не е поволен за нови нешта. Во љубовта вие ќе бидете заслужни за тензијата меѓу вас и партнерот.

Јарец

Потребна ви е нова деловна прилика во која ќе можете да ги докажете способностите. Во љубовта можно е да ви се случи нова љубовна авантура.

Водолија

Очекувајте помош од своите соработници со кои генерално имате добар однос. Пред вас е поволен ден. Во љубовта работите ќе бидат стабилни, слободните ќе запознаат некој од знакот на Рак.

Риби

Очекувајте нови деловни познанства кои ќе ви бидат од големо значение. Ќе направите одлични деловни потези. Во љубовта оние кои се сами ќе го обноват контактот со поранешниот партнер.

 

GOLD
To Top