Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (11.09.2019)

ОВЕН

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате поволен ден кој ви носи позитивни решенија и добри пресврти.

Љубов: Вашиот однос со саканата личност полека ќе се менува.

Здравје: Чувствителна бешика.


БИК

Работа: Посветете се малку на своите планови и ќе успеете да дојдете чекор блиску до нивно остварување. Бидете упорно и темелни.

Љубов: Можно е да уживате во позитивна атмосфера со саканата личност денеска.

Здравје: Можни респораторни инфекции.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Денес ви доаѓа големо олеснување. Нови информации допираат до вас. Работната ситуација се менува на добар начин.

Љубов: Не ви е лесно да ги покажете своите чувства кон симпатијата.

Здравје: Водете сметка околу режимот на исхрана.


РАК

Работа: Препорака е денеска да не се изложувате на било какви ризични ситуации, да не вложувате пари и да не си играте со работните планови.

Љубов: Ако сте во брак, саканата личност ќе ви покаже дека искрено и значите.

Здравје: Избегнувајте напрегање.


ЛАВ

Работа: Генерално овој ден не ви е поволен за работа, може да имате некои потешкотии.

Љубов: Можно е да не сте подготвени за нова врска и да ви е потребно некое време да бидете сами.

Здравје: Несоница.


ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да покажете посветеност кон работата. Пред вас е период во кој ќе имате важни случувања и промени.

Љубов: Денешниот ден може да ви донесе почеток на нова врска.

Здравје: Можно воспаление на мускулите, немојте да се форсирате.


ВАГА

Работа: Ако сте во било каков судски процес може да очекувате позитивен исход. Пред вас е добар ден.

Љубов: Емотивно сте стабилни и задоволни од својата ситуација на ова поле.

Здравје: Нема проблеми.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува значајно подобрување на ова поле и на полето финансии. Полека ви се укажува нова шанса и можност за заработка.

Љубов: Бурни љубовни промени се пред вас. Ве очеквуа фаза во која ќе имате нови случувања.

Здравје: Водете сметка околу апетитот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви доаѓа поддршка од страна на работниот партнер кој ќе покаже дека ќе ви помогне околу некои проблеми.

Љубов: Вљубени сте и убаво ви е кога сте крај личноста која ви значи.

Здравје: Можни проблеми со главоболка.


ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е одличен ден за работното поле. Може да очекувате дека ќе бидее задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Се чувствувате добро крај личноста која ја сакате и наскоро ќе и предложите нешто посериозно.

Здравје: Ќе ви годи повеќе сан.


ВОДОЛИЈА

Работа: Водете сметка околу можни компликации кога е во прашање работата. Важно е да останете фокусирани кон своите обврски.

Љубов: Може да се надевате на познанство со личност која ќе биде посебна и важна за вас.

Здравје: Чувајте се од повреди.


РИБИ

Работа: Ако сте на некоја поголема позиција, пред вас е фаза на големи и значајни одговорности.

Љубов: Не ви е лесно да го свртите вниманието на личноста која ви значи затоа што има многу додворувачи.

Здравје: Не би требало да има проблеми.

GOLD
To Top