Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.02.2019)

ОВЕН

Работa: Немате претерано добар ден за вас на ова поле. Потрудете се барем да не покренувате важни и големи проекти денеска.

Љубов: Можно е денеска да ви доаѓаат некои мали проблеми во комуникацијата со личност која пробувате да ја освоите.

Здравје: Водете сметка за штитната жлезда.


БИК

Работа: Ако можете пробајте да склопите некое партнерство со личност која е родена во воден знак.

Љубов: Посветени сте на својот партнер и уживате крај него. Може да очекувате стабилна љубовна ситуација.

Здравје: Проблеми со видот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку планирате патување, пред вас се позитивни околности. Се ќе биде подобро од она што го очекувате.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност со која не би смееле да се впуштите во нешто повеќе.

Љубов: Избегнувајте ги пороците.


РАК

Работа: Немојте да очекувате премногу промени на работното поле. Некои работи ќе одат бавно.

Љубов: Можно е личноста на која и се додворувате да се предомислила и дека не покажува повеќе интерес кон вас.

Здравје: Грчеви.


ЛАВ

Работа: Позитивниот став кој сте го превземале на работното поле може да ви донесе повеќе од добри резултати.

Љубов: Имате впечаток дека саканата особа не е искрена. Ќе ви биде тешко јасно да ги решите проблемите.

Љубов: Вознемиреност.


ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е поволен период за покренување на нови работни проекти и промени.

Љубов: Решени сте да ставите крај на врската во која не сте среќни. Сакате да продолжите понатаму и да ја најдете љубовта на својот живот.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


ВАГА

Работа: Подгответе се за некои потешкотии во работата. Повеќе од работите нема да бидат онака како што сте очекувале.

Љубов: Можно е да не сте имале премногу време да се посветите на вашиот партнер и сега он ви префрлува.

Здравје: Пад на имунитетот.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува ден во кој ќе има мали пречки и отежнувачки околности. Не ви оди се глатко.

Љубов: Можно е од денешните договори да зависи заедничката иднина со партнерот.

Здравје: Проблеми со видот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е дека ќе имате некоја мала загуба или штета. Потрудете се на некој начин да го осигурате вашиот имот.

Љубов: Доколку сте во брак, ве очекуваат проблеми во текот на денешниот ден.

Здравје: Болки во стомакот.


ЈАРЕЦ

Работа: Не е претерано поволен ден за склопување на било каква работа. Потрудете се да се она што ви е важно, да го одложите.

Љубов: Пред вас е прилика за авантура. Можно е, сепак, да остане само авантура, затоа што ионака не сакате повеќе.

Здравје: Чувствителни бели дробови.


ВОДОЛИЈА

Работа: Потребно ви е време да донесете вистинска одлука околу работата. Сега не е момент на импулсивна реакција.

Љубов: Можно е саканата личност да ви замерува многу работи и атмосферата меѓу вас двајцата е напната.

Здравје: Променливи хормони.


РИБИ

Работа: Можно е да не го добиете сето она кое сте го очекувале денеска, но со текот на времето ќе ги остварите целите.

Љубов: Упорни сте во својата намера да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Малаксаност и умор.

GOLD
To Top