Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.03.2019)

ОВЕН

Работа: Ќе бидете под голем стрес и некои ситуации на работното поле нема да ги решите лесно како што се надевате.

Љубов: Можно е да имате мали проблеми во бракот. Ако сте слободни, не очекувајте почеток на врска.

Здравје: Не е добро.


БИК

Работа: Можете да очекувате дека ќе остварите успех кој сте го зацртале. Денот ви е поволен за некои работни предизвици.

Љубов: Односот со партнерот е променлив, доста работи не одат како што посакувате.

Здравје: Малаксаност.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате поволен ден кој ви носи подобрување на финансиите.

Љубов: Вашиот однос со саканата личност може да дојде до заладување.

Здравје: Чувствителна бешика.


РАК

Работа: Посветете се малку на своите планови и амбиции. Не е важно што другите мислат, туку колку сте упорни во остварување на целите.

Љубов: Можно е да уживате во позитивната атмосфера која сте ја оствариле.

Здравје: Респиратони инфекции.


ЛАВ

Работа: Денес ви доаѓа некое големо олеснување после убавите вести кои ќе ги чуете. Денот генерално ви е поволен за работа.

Љубов: Не ви е лесно да покажете дека сте заинтересирани за личност со која работите.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.


ДЕВИЦА

Работа: Денеска не се изложувајте на ризични ситуации на работа, како и во нови вложувања.

Љубов: Ако сте во брак, саканата личност ќе ви покаже некоја трета личност која не сте ја виделе до сега.

Здравје: Избегнувајте напор.


ВАГА

Работа: Генерално денот не ви е поволен за работа, па немојте да очекувате премногу. Држете се до основното.

Љубов: Можно е моментално да не сте подготвени за нова врска, и да ви е потребно време за такво нешто.

Здравје: Несоница.


ШКОРПИЈА

Работа: Потрудете се да покажете посветеност на работата ако сакате да дојдете до напредување.

Љубов: Денешниот ден ќе ви донесе почеток на нова врска. Познанство кое се случило буди силни чувства во вас.

Здравје: Воспаление на мускулите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку сте во било каков судски процес, или решавате некои формалности, ве очекува поволен период.

Љубов: Емотивно сте стабилни и убаво се чувствувате крај партнерот. Ако сте слободни, поволен ден за почеток на врска.

Здравје: Нема проблеми.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува значително подобрување на полето работа и финансии. Очекувајте дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Бурни љубовни промени би можеле да ви се случат. Пред вас се случувања кои не сте ги очекувале.

Здравје: Слаб апетит.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ви доаѓа поддршка од соработник кој ве цени и почитува. Очекувајте поволен период за нова работа.

Љубов: Вљубени сте и потполно уживате во позитивните емоции кои ве следат со саканата личност.

Здравје: Главоболка.


РИБИ

Работа: Одличен ден за работа. Очекувајте дека ќе успеете да ги реализирате своите планови.

Љубов: Се чувствувате многу добро крај партнерот. Уживајте.

Здравје: Ви недостасува повеќе сон, потребен ви е одмор.

GOLD
To Top