Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.06.2019)

ОВЕН

Работа: Можно е да сте дошле до промените кои сте ги сакале, и притоа сте сфатиле дека тоа не е доволно.

Љубов: Може да очекувате дека личност од минатото ќе ви се јави и ќе имате некоја случајна средба со неа.

Здравје: Проблеми со забите.


БИК

Работа: Владее тензија помеѓу вас и работното опкружување. Не можете секогаш сами против себе, ви требаат сојузници.

Љубов: Ќе се потрудите на саканата личност да и ставите до знаење дека сакате заедничка иднина.

Здравје: Внесувајте повеќе калциум.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е на работното поле да имате некои компликации кои негативно ќе влијаат на вашата мотивација.

Љубов: Ве очекува средба со личност која ви значи. Ова е почеток на врска.

Здравје: Занимавајте се со спорт.


РАК

Работа:Влегувате во нов работен договор иако не чувствувате дека сте сосема подготвени за тоа. Можно е да имате многу компликации.

Љубов: Очекувајте интересна средба која отворено ќе ви ги покаже чувствата.

Здравје: Проблеми со циркулација.


ЛАВ

Работа: Подготвени сте да направите се што е до вас за да им помогнете на луѓето кои ви се драги од работното опкружување.

Љубов: Ве очекуваат компликации со личноста која потполно ви се додворува, но вие за нејзе не сте заинтересирани.

Здравје: Пад на имунитетот.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да ќе имате неочекувани промени на полето работа и некои ситуации ќе ви донесат чувство на нервоза.

Љубов: Сега ви е важна вашата слобода од било што друго, не сте подготвени за нова љубовна врска.

Здравје: Можна е пролазна настинка.


ВАГА

Работа: Не сте сигурни дали треба да се впуштате во нова работа или не. Не е момент за големи одлуки, бидете трпеливи.

Љубов: Доколку продолжите да глумите незаинтересираност, личноста која ви се додворува ќе се откаже.

Здравје: Проблеми поради стрес.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате дека ќе добиете добра понуда за работа и новите околности ќе ве натераат да размислите.

Љубов: Ако ја послушате интиуцијата, ќе имате шанса да влезете во врска со личност која би ви одговарала.

Здравје: Проблеми со несоница.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате добра намера на ова поле, но организацијата не ви е сјајна. Потребна ви е помош од соработниците.

Љубов: Ги преувеличувате проблемите кои ги имате со саканата личност. Можно е само да сакате внимание.

Здравје: Здравјето оди на подобро.


ЈАРЕЦ

Работа: Многу сте одговорни и ќе направите се што можете за работата да не трпи поради било што.

Љубов: Можно е да доаѓа до прекин на љубовната врска со личноста која не ги исполнила вашите критериуми и барања.

Здравје: Проблеми со грлото.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе бидете задоволни со новите случувања на ова поле. Имате впечаток дека судбината, сепак, е на ваша страна.

Љубов: На ова поле не ви е лесно да донесете конечна одлука. И понатаму постои личност од минатото која ја сакате.

Здравје: Почнете диета.


РИБИ

Работа: Некои соработници ќе го покажат своето вистинско лице, а она што ќе го видите нема да ви се допадне.

Љубов: Важно е секогаш да бидете искрени кон чичноста која ја сакате. Единствено на тој начин ќе одржите вистински однос.

Здравје: Уморни сте.

GOLD
To Top