Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.09.2019)

ОВЕН

Работа: Може да очекувате големи промени на ова поле. Пред вас е добар ден да превземете иницијатива за промени.

Љубов: Подготвени сте да ставите точка на врската која повеќе ништо не ви значи.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.


БИК

Работа: Пред вас е подобрување на заработката која може да влијае позитивно на вас.

Љубов: Потајно сонувате за личност која ви е далеку или со која немате најдобра комуникација. Некоја дистанца постои.

Здравје: Водете сметка околу покачен притисок.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е поволен ден за склопување на нова соработка која ќе ви биде значајна на долги патеки во иднина.

Љубов: Очекувајте дека саканата личност ќе ви ги покаже искрените чувства.

Здравје: Внимавајте на бубрезите.


РАК

Работа: Голем број на работни обврски ве оптоваруваат и не ви е нималку лесно секогаш се да избалансирате и да обавите на време.

Љубов: Иако сте подготвени за нови познанства, можно е денеска да налетите на бившиот.

Здравје: Мал пад на имунитетот.


ЛАВ

Работа: Ве очекува одличен ден во текот низ кој ќе немате било какви проблеми на работа.

Љубов: Новата врска ве мотивира да напредувате на сите животни полиња. Крај себе ја имате вистинската личност.

Здравје: Препорака е да се занимавате со спорт.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да размислувате за нови работни потези кои би требало да ги повлечете за во оваа смисла да напредувате.

Љубов: Почеток на заеднички живот наскоро би требало да се случи, можно е да имате трема.

Здравје: Добро.


ВАГА

Работа: Неповолен ден ве очекува, нема да ви биде нималку лесно да ги решите сите проблеми.

Љубов: Ако сакате да останете во добар однос со саканата личност, ќе мора повеќе да се трудите.

Здравје: Проблеми со кичмата.


ШКОРПИЈА

Работа: Ако сте планирале патување, очекувајте поволен ден. Работната ситуација би требало да биде поволна.

Љубов: Може да имате интересна комуникација со личноста која ви значи.

Здравје: Проверете го нивото на холестерол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Малку сте се опуштиле, одите по инерција, и не сте активни како некогаш кога е во прашање работата.

Љубов: Ако ви се допаѓа некоја зафатена личност, можна е некоја тајна врска.

Здравје: Инфекции и пад на имунитетот.


ЈАРЕЦ

Работа: Доколку сакате да остварите напредок на работното поле, покажете дека сте подготвени да се трудите и напорно да работите.

Љубов: Воодушевени сте од ново познанство кое случајно ви се случило. Се вљубувате се повеќе.

Здравје: Проблеми со варење.


ВОДОЛИЈА

Работа: Околностите ви носат позитивни пресврти на ова поле. Ќе бидете задоволни од промените.

Љубов: Наскоро на саканата личност ќе и покажете дека сте подготвени за заеднички живот и големи промени со неа.

Здравје: Ќе ви годи некаков вид рекреација.


РИБИ

Работа: Искористете ги важните информации за да остварите подобра позиција за себе.

Љубов: Ве очекува средба со личност која ќе покаже чувства кон вас. Можен е почеток на нова врска.

Здравје: Одлично сте расположени и полни сте со енергија.

GOLD
To Top