Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.11.2019)

ОВЕН

Работa: Пред вас е период во кој ќе видите дека е време да напредувате и да ги менувате своите работни планови.

Љубов: Саканата личност е подготвена да се посвети на вашиот однос. Може да очекувате дека ќе уживате.

Здравје: Водете сметка околу забите.


БИК

Работа: Можеби да не ви е лесно да донесете конечни одлуки по прашањето на рботни промени кои се пред вас.

Љубов: Наклонети сте кон караници со саканата личност.

Здравје: Променливо, ќе имате главоболка.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашата несигурност на полето работа доаѓа до израз. Време е да поработите околу тоа да ја смалите нервозата.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која односот ви е променлив и неизвесен.

Љубов: Можни проблеми со циркулацијата.


РАК

Работа: Очекувајте нови случувања кога е во прашање полето работа. До вас доаѓаат некои интересни понуди.

Љубов: Ве очекува флерт со нов познаник кој ќе остави добар впечаток на вас.

Здравје: Се чувствувате генерално добро.


ЛАВ

Работа: Ви доаѓа шанса на ова поле да се докажете и на некој начин да ја потврдите и да ја стабилизирате својата ситуација.

Љубов: Имате одличен однос со личноста која ви значи. Очекувајте дека вашата врска ќе напредува.

Здравје: Одлично.


ДЕВИЦА

Работа: Не е претерано поволен ден. Се укажува на тоа дека би можеле да имате некои мали загуби.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Можна е вртоглавица.


ВАГА

Работа: Нервозни сте и ви се чини дека на работното поле доаѓа до некои несакани промени.

Љубов: Нагло се менуваат околностите кои имале врска со саканата личност, и ви се чини дека не може лесно да се прилагодите.

Здравје: Срцеви проблеми.


ШКОРПИЈА

Работа: Имате впечаток дека некои работи се против вас и нема да успеете да го остварите она што сте го посакувале.

Љубов: Иако сте сакале стабилна врска, постои можност сега да не дојдете до тоа.

Здравје: Проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да немате добра ситуација на работното поле и доста работи ќе бидат насочени против вас.

Љубов: Пред вас е период во кој ќе влијаат луѓе од опкружувањето. Пријател би можел да биде против вашата врска.

Здравје: Проблеми со грлото.


ЈАРЕЦ

Работа: Иако доаѓа прилив на пари на кој сте чекале, може да се случи овој пат да не бидете задоволни.

Љубов: Саканата личност покажува дека е потребно малку слобода и затоа држете се на дистанца.

Здравје: Зголемен апетит.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ако сте имале големи планови за нова работа, ќе мора да почекате уште некое време со реализацијата.

Љубов: Подготвени сте сосема да се препуштите на чувствата и да уживате во убавите мигови со партнерот.

Здравје: Проблеми со главоболка.


РИБИ

Работа: Пробајте да бидете трпеливи и да покажете разбирање за соработниците.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа покажа дека има искрени чувства кон вас. Наскоро ќе имате шанса да влезете во врска.

Здравје: Можни проблеми поради стрес.

GOLD
To Top