Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.12.2018)

ОВЕН

Работа: Сакате повеќе да се посветите на работите кои чекаат на вас како би можеле да остварите подобри резултати на ова поле.

Љубов: Убаво ви е кога сте покрај вашиот партнер и сакате наскоро заеднички живот.

Здравје: Внимавајте на колената.


БИК

Работа: Амбициозни сте и сакате на сите да им покажете дека сте подготвени да се трудите на работен план за да стигнете далеку.

Љубов: Претерано се сомневате во партнерот, и тоа може да донесе оддалечување на саканата личност од вас.

Здравје: Хронични тегоби.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Саката да направите добра атмосфера на работа, но тоа понекогаш не ви поаѓа од рака.

Љубов: Тежите кон емотивно поклопување и сакате со саканата личност да создадете добар однос.

Здравје: Бубрезите ви се чувствителни.


РАК

Работа: Не одстапувате од своите цели и важно ви е на ова поле да остварите точно она кое сте го зацртале.

Љубов: Моменталната фаза не ви е претерано поволна на полето љубов.

Здравје: Чувствителен желудник, внимавајте што јадете.


ЛАВ

Работа: Може да очекувате промени во вашето работно опкружување. Многу нови моменти во некој момент би можеле да донесат забуна.

Љубов: Препуштете се на убавите чувства и нема да се покаете.

Здравје: Потребен ви е одмор и повеќе сон.


ДЕВИЦА

Работа: Може да сметате на позитивни промени кога е во прашање вашата работа. Работите ви одат од рака.

Љубов: Можно е да се наоѓате пред некоја нова важна одлука по прашање на емотивната врска.

Здравје: Добро се чувствувате.


ВАГА

Работа: Потрудете се да ги контролирате своите реакции на негативните работни околности затоа што од тоа многу зависи од начинот на кој ќе се поставите.

Љубов: Размислувате за некоја личност која ви значи и сакате да и приредите некакво изненадување.

Здравје: Внесувајте повеќе вода.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува фаза која носи работни промени. Подготвени сте да покажете иницијатива за понатамошен напредок.

Љубов: Ве очекува прилика за почеток на врска која може да биде нестабилна.

Здравје: Можен пад на имунитетот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Размислувате за можноста да дојдете до друго работно место. Сметате дека ви се потребни промени во следниот период.

Љубов: Ви се допаѓа една личност која на некој начин е неискрена кон вас.

Здравје: Хронични проблеми со синусите.


ЈАРЕЦ

Работа: Можете да очекувате многу позитивна атмосфера на работното место и прилика да дојдете до добри резултати.

Љубов: Полека сфаќате дека е време да се стави точка на љубовниот однос во кој сте.

Здравје: Многу добро здравје.


ВОДОЛИЈА

Работа: Сте решиле да превземете одговорност на работниот план и максимално да се посветите на идниот напредок.

Љубов: Надевајте се на добра атмосфера со саканата личност. Пред вас е поволен ден.

Здравје: Мали проблеми со вените.


РИБИ

Работа: Време е да се посветите на остварување на подобра комуникација со работното опкружување. Такво нешто ви е многу важно за понатамошен напредок.

Љубов: Пред вас е период во кој со саканата личност ќе имате караница.

Здравје: Внимавајте на исхраната, избегнувајте мрсна храна и слатки

Евротип
Евротип
To Top