Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (13.02.2019)

ОВЕН

Работa: Не сакате да се откажете од плановите кои сте ги направиле, иако не сте блиску до нивна реализација.

Љубов: Доколку сте слободни, очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе имате ново познанство.

Здравје: Проблеми со притисокот.


БИК

Работа: Доколку бидете претерано импулсивни, ќе направите проблеми на работа, и тоа не само на себе, туку и на другите.

Љубов: Размислувате за брак, но не сте сигурни дали саканата личност сака исто како вас. Можеби односот не ви е сјајен.

Здравје: Чувајте се во сообраќајот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Поволен ден за занимавање со приватен бизнис. Доколку планирате да почнете сопствен бизнис, ќе бидете задоволни.

Љубов: Доколку сте во заедница, ве очекува подобрување на комуникацијата со партнерот.

Здравје: Вкочанетост во вратот.


РАК

Работа: Многу е важно да имате доволно храброст да истапите и да завземете сопствено мислење во работното опкружување.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не покажала подготвеност за сериозна врска.

Здравје: Водете сметка околу кожата.


ЛАВ

Работа: Можно е да имате потреба за работни промени и подготвени сте да направите се за да ги направите.

Љубов: Не ви се допаѓа тоа што партнерот станал многу љубоморен кон вас.

Здравје: Проблеми со жолчката.


ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате промени околу заработувачката, пред вас е поволен период за понуди.

Љубов: Може да се надевате на многу добра ситуација со партнерот. Имате шанса за стабилизација.

Здравје: Урогениталниот тракт е чувствителен.


ВАГА

Работа: Многу сте нервозни и не ви е лесно да остварите подобрување на работната ситуација затоа што не се трудат сите како вас.

Љубов: На вас ви е многу важно покрај себе да имате личност со која можете да разговарате.

Здравје: Водете сметка за внесот на течности.


ШКОРПИЈА

Работа: Не би требало да очекувате значајни промени на работното поле денеска. Претежно ќе се занимавате со рутински работи.

Љубов: Сонувате околу личност која ја познавате и со која имате комуникација.

Здравје: Пад на имунитетот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Сериозно размислувате за понуда на рбота во странство. Можно е таму да ја најдете вашата среќа.

Љубов: Постепено вашата врска со саканата личност може да напредува. Пред вас се некои нови одлуки.

Здравје: Можни проблеми со синусите.


ЈАРЕЦ

Работа: Доколку сте без работа, пред вас е шанса да остварите нов договор кој ќе ве води кон вработување.

Љубов: Размислувате за големи љубовни промени. Не сте задоволни од сегашната врска.

Здравје: Многу добро.


ВОДОЛИЈА

Работа: Подготвени сте да се посветите на работата за да успеете во иднината и да остварите напредување.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе ви даде до знаење дека не е рамнодушна кон вас.

Здравје: Проблеми со капиларите.


РИБИ

Работа: Сте дошле до некои важни одлуки. Реализацијата на вашите идеи, конечно, оди во вистинскиот правец.

Љубов: Сакате да ја задржите саканата личност и да покажете дека кон неа имате емоции.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

GOLD
To Top