Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (13.09.2017)

Овен

Денес на работното место очекувајте позитивна атмосфера. Денот е поволен и можете да обавите доста важни нешта. Ви се допаѓа личност која делува подеднакво заинтересирано за вас.

Бик

Ќе успеете да ги убедите своите надредени во некои нешта кои на вас ви одговараат. Ве очекува прилика да ги остварите своите идеи. Ќе ви годи излегување со саканото лице.

Близнаци

Денот е поволен доколку се занимавате со собирање и класифицирање на некои документи. Слободните ќе запознаат личност која не живее во нивниот град, со можност во иднина таа средба да се претвори во љубовна врска.

Рак

Можете да очекувате мал прилив на пари, кој сепак ќе ви биде значаен. Пред вас е поволен ден. Во љубовта нештата се одлични, не му префрлувајте на партнерот за ситници.

Лав

Доколку ве очекува некое јавно излагање, држење на говор или презентација, можете да очекувате успех. Ќе имате позитивен однос со партнерот. Доколку сте слободни ве очекува флерт.

Девица

Денес нема да имате многу работни обврски, па слободно ќе можете да правите нешто приватно. Ќе имате слободно време за се. Во љубовта слободните ќе навлезат во нова врска.

Вага

Можно е факторот на среќа да ве следи преку целиот ден, па ќе можете да профитирате. Во љубовта ве очекува интересен разговор со саканото лице.

Шкорпија

Денес најмногу ќе им се посветите на семејните обврски или приватната работа. Пред вас се важни одлуки. Доколку сте во брак очекувајте добар однос и стабилност.

Стрелец

Во деловното опкружување ќе имате некои мали проблеми но нема да сакате да се откажете од позитивниот став. Расположението ќе ви биде променливо, па односот со партнерот ќе варира.

Јарец

Најдобро е да се фокусирате на својата работа и да не се мешате премногу во туѓите работи денес. Во љубовта ќе сакате промени, но најважно е најпрвин да направите промена кај себе.

Водолија

Поведете сметка да не запоставите некои важни одлуки кои ве чекаат. Бидете доволно одговорни кон својата работа. Во љубовта ќе имате потреба пред саканото лице да се покажете во најдобро светло.

Риби

Поставените околности ќе ви одат од рака. Можете да очекувате развој на ситуацијата во ваша корист. Во љубовта ќе започнете да флертувате со лице кое веќе долго е во вашата околина. Ќе сакате да го продлабочите односот со тоа лице.

 

GOLD
To Top