Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (13.11.2019)

ОВЕН

Работa: Напорната работа и труд ќе ви се исплати. Немојте да се откажувате од своите принципи и покажете дека сте подготвени да напредувате.

Љубов: Саканата личност треба да покаже малку повеќе разбирање. Се чувствувате запоставено.

Здравје: Водете сметка околу забите.


БИК

Работа: Можно е да се наоѓате под притисок, и во работното опкружување доживувате различни стресови.

Љубов: Наклонети сте кон караници со партнерот. Постојат доста работи во врската кои не одговараат.

Здравје: Главоболка.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашата напнатост и недостаток на концентрација би можеле да ви донесат некои мали проблеми.

Љубов: Ви се допаѓа особа која сте ја запознале во блиското опкружување. Подготвени сте за прв чекор.

Здравје: Проблеми со циркулација.


РАК

Работа: Очекувајте дека ќе добиете понуда за нов проект кој ќе ви биде многу значаен.

Љубов: Ве очекува флерт со личноста која недолго потоа ќе ви ги покаже конкретните намери кон вас.

Здравје: Генерално добро.


ЛАВ

Работа: Ви доаѓа прилика да донесете одлука за почеток на работа и соработка со некоја нова личност.

Љубов: Имате добра ситуација. Очекувајте дека саканата особа ќе ви биде максимално посветена.

Здравје: Одлично.


ДЕВИЦА

Работа: Не е претерано поволен ден. Воздржете се од нагли одлуки и поголеми промени.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со личноста која ви значи. Се повеќе се зближувате.

Здравје: Вртоглавица.


ВАГА

Работа: Наклонети сте кон правење грешки и не ви е лесно да дојдете до стабилност.

Љубов: Нагло се менува односот меѓу вас и саканата особа. Можно е да ве очекува разочарување.

Здравје: Срцеви проблеми.


ШКОРПИЈА

Работа: Имате впечаток дека односот со надредените е оди во посакуван правец и дека патиштата ви се раздвојуваат.

Љубов: Ако сте во брак, ве очекува период кој ќе ви донесе стабилизација со партнерот.

Здравје: Проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Немојте да носите одлуки денеска и да не влегувате во конфликти.

Љубов: Шпекулациите кои кружат околу вас, би можеле да ви донесат некои проблеми.

Здравје: Проблеми со грлото.


ЈАРЕЦ

Работа: Ви се укажува шанса за нова прилика и вие ќе ја одбиете затоа што не сте задоволни од понудата.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже колку и значите. Ве очекува поволен период.

Здравје: Зголемен апетит.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не е претерано поволен ден па може да имате расправии.

Љубов: Подготвени сте со саканата личност да направите конкретен план околу заедничката иднина.

Здравје: Главоболки.


РИБИ

Работа: Чувајте се од злонамерни луѓе ос кои сте опкружени. Доста работи не ви одат во прилог.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа покажува дека има интерес кон вас.

Здравје: Можни проблеми поради стрес.

Евротип
SNBROKER
To Top