Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (14.05.2019)

ОВЕН

Работа: Можно е да имате повеќе обврски од што сте навикнале и нема да ви биде лесно да излезете на крај со сето тоа.

Љубов: Ако сте слободни, очекувајте почеток на нова врска која би траела на долги патеки.

Здравје: Срцеви проблеми.


БИК

Работа: Ве очекува поволен ден за работа особено ако планирате да менувате некои одлуки и да менувате работно место.

Љубов: Се ближи почеток на врска на далечина. Иако мислите дека не сте за такво нешто, чувствата ве водат кон тоа.

Здравје: Проблеми со стомакот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте дека успешно ќе ги решите проблемите кои ги имате на ова поле. Некој од колегите ќе ви помогне.

Љубов: Лесно носите нови одлуки и подготвени сте на саканата личност да и дадете уште една шанса.

Здравје: Поволен период за одмор.


РАК

Работа: Ви доаѓа шанса на полето финансии да остварите поместување кон напред. Надевајте се на нови работни понуди.

Љубов: Се потпирате на саканта личност и важно ви е таа на некој начин да ви ја докаже љубовта.

Здравје: Нема проблеми.


ЛАВ

Работа: Очекувајте позитивни промени на ова поле денеска, и пред вас е период во кој ќе ве следи среќа.

Љубов: Се трудите на личноста која ја сакате да и направите убава атмосфера и да ја подобрите комуникацијата.

Здравје: Проблеми со главоболка.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да не сте подготвени да се откажете од работата која не ви оди, но нема да се откажете додека постои и најмала шанса.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ја познавате од порано. Можно е да постои и некој трет.

Здравје: Проблеми со циркулација.


ВАГА

Работа: Бидете доволно отворени во контактот со соработниците ако сакате да остварите конструктивна атмосфера на ова поле.

Љубов: Ќе имате шанса да запознаете личност која ќе ви се чини како остварување на сонот.

Здравје: Проверете го нивото на холестерол.


ШКОРПИЈА

Работа: Препорака е да водите сметка околу заработката која ви е многу важна. Потребно е малку повеќе да се посветите на вашата работа.

Љубов: Не ви е лесно да дојдете до помирување со партнерот, иако тоа го сакате.

Здравје: Внесувајте помалку алкохол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Пробајте да се занимавате со работи кои ги сметате за приоритетни и не губете време на некој незначајни работи.

Љубов: Саканата личност покажала дека има маани кои од вас вешто ги сокрива, па сте малку разочарани.

Здравје: Чувствителна кожа.


ЈАРЕЦ

Работа: Немате трпение и не ви е лесно да чекате вистински момент за да поттикнете работна промена која ја сакате.

Љубов: Не сте задоволни со односот кој го имате со саканата личност, и ви се чини дека уште вие повеќе се трудите.

Здравје: Пад на имунитетот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Позитивна атмосфера владее на ова поле и задоволни сте поради тоа. Надевајте се на добар ден.

Љубов: Многу поволен ден за почеток на нова љубовна приказна која би можела да ви биде значајна.

Здравје: Хормонални промени.


РИБИ

Работа: Сте влегле во нова работа во која е потребно доста вложувања и пари и енергија и труд за да опстане.

Љубов: Ново познанство е пред вас, но вие како да не сакате да бидете заинтересирани веднаш.

Здравје: Чувствителна бешика.

GOLD
To Top