Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (14.10.2019)

ОВЕН

Работa: Бидете подготвени за изненадувања. Доста работи нема да бидат онака како што очекувате.

Љубов: Вистинско време да се смирите со партнерот од минатото кон кој и натаму имате чувства.

Здравје: Психоматски проблеми.


БИК

Работа: Се наоѓате под голем стрес, и не сте сигурни во кој правец се одвива вашата работна ситуација.

Љубов: Ве чека ново познанство со личност која ќе покаже дека со вас сака стабилна врска.

Здравје: Редовно јадете.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Проблемите кои ве мачат нема да успеете сами да ги решите. Ќе ви треба доста помош од страна на соработниците.

Љубов: Една личност која ви значи на необичен начин ќе ви покаже дека сака врска.

Здравје: Добро.


РАК

Работа: Успех наскоро е пред вас. Може да очекувате позитивни работни околности.

Љубов: Сте одлучиле да ставите точка на врската од минатото и максимално да се посветите на нови познанства.

Здравје: Ќе ви годи масажа.


ЛАВ

Работа: Денес ќе имате некои мали проблеми на полето работа. Нема да ви биде лесно да остварите стабилност.

Љубов: Ќе ви треба доста време на полето емоции да успеете да го остварите она што сте сакале со партнерот.

Здравје: Чувствителни колена.


ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден ви е добро поставен и би требало на полето работа да ги остварите своите планови.

Љубов: Лошите искуства кои ве оптоваруваат на емоционалното поле, сега може да се свртат.

Здравје: Имате полно енергија.


ВАГА

Работа: Не дозволувате било какви критики на ваша сметка и делувате арогантно, што може да претставува грешка.

Љубов: Можеби ќе сретнете личност која ќе ви покаже дека сака да биде со вас во нежната врска.

Здравје: Многу добро.


ШКОРПИЈА

Работа: Бидете подготвени за нови работни вложувања, промени и проекти. Дајте си себе време се добро да размислите.

Љубов: Можно е дека ќе успеете да ги остварите своите желби и намери на љубовното поле.

Здравје: Внесувајте повеќе калциум.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве чека тежок ден кога е во прашање работата. Ќе имате доста обврски кои ќе ви преставуваат притисок.

Љубов: Тешко ви е да се соочите со потешкотиите кои ги имате. Бракот ви влегува во криза.

Здравје: Проблеми со главоболка.


ЈАРЕЦ

Работа: Факторот среќа е на ваша страна и ќе успеете да ги остварите своите планови.

Љубов: Ако сте во врска, ве очекува поволен ден. Саканата личност ви е максимално посветена.

Здравје: Не би требало да има проблем.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте во состојба сосема да се сконцентрирате на работата затоа што имате некои грижи кои ве оптоваруваат на приватен план.

Љубов: Заедно со саканата личност доаѓате до некои отежнувања, но можете да ги пребродите.

Здравје: Можни проблеми со крвниот притисок.


РИБИ

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате работни проблеми. Добро подгответе се за денешниот ден.

Љубов: Не ви се допаѓа личност која упорно ви се додворува. Овој пат би сакале да останете сами.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

GOLD
To Top