Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (14.11.2019)

ОВЕН

Работa: Очекувајте деак ќе има проблеми на работа денеска. Решението бара доста трпение.

Љубов: Посветете се малку повеќе на друштвениот живот и на тој начин ќе дојдете до нова љубов.

Здравје: Немате проблеми.


БИК

Работа: На полето работа следуваат позитивни промени. Очекувајте дека судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Со партнерот имате несогласувања но не сте подготвени за прекин на врската.

Здравје: Мали проблеми со кичмата.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте прилика за промени на работното поле. Пред вас е период на неизвесност.

Љубов: Љубовното поле е променливо кај вас исто така. Можно е ни самите да не сте сигурни што сакате.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


РАК

Работа: Финансиите се многу променливи и нестабилни, а таква ситуација ве очекува и во следните денови.

Љубов: Ве очекува интересен флерт кој може да води до остварување на љубовна врска.

Здравје: Се чувствувате генерално добро.


ЛАВ

Работа: Ако сте се одлучиле да менувате работа, ќе ви треба доста време некоја нова позиција да се укаже.

Љубов: Пред вас е одличен период за љубовното поле. Очекувајте нови познанства.

Здравје: Одлично.


ДЕВИЦА

Работа: Не е претерано поволен ден, и може да имате компликации и проблеми. Владее нетрпеливост.

Љубов: Може да очекувате интересна комуникација со личноста која ви значи.

Здравје: Можна вртоглавица.


ВАГА

Работа: Многу среќа ве очекува на ова поле денеска. Околностите ќе бидат свртени во ваша корист.

Љубов: Нова љубов влегува во вашиот живот и ќе бидете среќни и задоволни поради тоа. Пред вас е поволен период за почеток на врска.

Здравје: Редовно проверувајте го притисокот.


ШКОРПИЈА

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, може да очекувате позитивни околости и зголемување на заработката.

Љубов: На полето емоции може да имате мали проблеми со личноста која ви значи.

Здравје: Не би требало да очекувате потешкотии.


СТРЕЛЕЦ

Работа: На работното поле ве очекува враќање на некои проблеми кои во минатото до крајот не биле решени.

Љубов: Ново познанство ве очекува. Пред вас е период за авантури.

Здравје: Внимавајте на синусите.


ЈАРЕЦ

Работа: На работното поле има позитивни промени и задоволни сте генерално од ситуацијата.

Љубов: Очекувајте добар однос со саканата личност. Вашата врска полека, но сигурно оди кон стабилизација.

Здравје: Внимавајте на вишокот килограми.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да бидете малку напнати денеска и наклонети кон конфликти на полето работа.

Љубов: Растроени сте и не ви е лесно со саканата личност да бидете искрени. Понекогаш ви се чини дека дистанцата е полесна.

Здравје: Водете сметка околу очите.


РИБИ

Работа: Можно е некои околности на ова поле не се поволни и нема да го остварите она што го очекувате.

Љубов: Можно е да ви се укаже шанса за познанство со личност која се појавува во ваша близина.

Здравје: Несоница и умор.

GOLD
To Top