Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (17.09.2019)

ОВЕН

Работа: Подготвени сте да покажете иницијатива околу промени кои ги сметате за важни за вашата работа.

Љубов: Уживате во убавите моменти со личноста која ви значи и задоволни сте од вашиот однос.

Здравје: Проблеми со нервите.


БИК

Работа: Очекувајте подобрување на работните активности. Пред вас е добар период.

Љубов: Ако имате партнер, тогаш очекувајте дека со него ќе успеете да остварите убав и квалитетен однос.

Здравје: Мали проблеми со очите.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Добивате прилика да ја покажете својата подготвеност. На работата сте максимално посветени и тоа ќе ви се исплати.

Љубов: Може да дојдете до интересно познанство со личност која ќе ви пружи многу љубов.

Здравје: Имате вишок на енергија.


РАК

Работа: Финансиите на некој начин ви се променливи, и се оди по нестабилен тек. Не сте задоволни.

Љубов: Ако не му покажете на својот партнер своите исрекни чувства, нема да може да ве разбере.

Здравје: Избегнувајте цигари.


ЛАВ

Работа: Ви се одложуваат некои планови и не сте претерано среќни поради тоа. МОже да очекувате стагнација на работа.

Љубов: Ако сте слободни, денешниот ден е поволен за ново познанство и флерт.

Здравје: Водете сметка ако сте наклонети кон алергии.


ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате ден во кој ќе имате многу работа, обврски и густ распоред пред себе.

Љубов: Сигурни сте во своите чувства и не ви е проблем на партнерот да му покажете што сакате во односот со него.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


ВАГА

Работа: Неопходно е повеќе да се посветите на работата ако сакате да ги остварите зацртаните цели. Во спротивно ќе бидете незадоволни.

Љубов: Размислите малку за околностите кои не се наклнети на овап оле.

Здравје: Несоница.


ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е ден кон носи некои мали компликации на ова поле. Можни се проблеми.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате многу додворувачи.

Здравје: Внестувајте повеќе витамини.


СТРЕЛЕЦ

Работа:Не ви е претерано поволна ситуацијата на работа, чувствувате дека некои работи се ризични и губите тло под нозете.

Љубов: Потребна ви е пауза во врската, затоа што односот со партнерот ве оптоварува.

Здравје: Чувствителна кичма.


ЈАРЕЦ

Работа: Патување во странство би можело да ви донесе важни промени. Ве очекува генерално поволен период.

Љубов: Очекувајте дека ќе остварите добри промени во односот со партнерот.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ако очекувате било каков прилив на пари, денешниот ден ви е поволен. Ви доаѓа подобрување на финансиите.

Љубов: Можно е да ви се укаже шанса да ги покажете своите искрени чувства кон партнерот.

Здравје: Полни сте со сила.


РИБИ

Работа: Ќе успеете да решите некоја дилема и да донесете одлука. Ве очекуваат важни пресврти.

Љубов: Можно е наскоро да ви се ближи важна одлука по прашање брак и заедница со саканата личност.

Здравје: Низок притисок.

GOLD
To Top