Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (18.05.2019)

ОВЕН

Работа: Пред вас е прилика да напредувате на работа и да ги остварите целите кои ги имате од порано.

Љубов: Најдевајте се на среќни околности. Ако сте слободни, можно е да влезете во флерт со Водолија.

Здравје: Добро.


БИК

Работа: Пред вас е напоредн ден низ кој ќе имате големи оптоварувања и грижи на ова поле.

Љубов: Мали несогласувања кои постепено водат до тоа да односот меѓу вас и личноста која ви значи да се поремети.

Здравје: Ве мачи стомакот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е период во кој полека ќе добивате потврда на своите вредности. Соработниците ве ценат.

Љубов: Саканата личност е подготвена да ви покаже дека сака со вас да биде на подолги патеки во иднина.

Здравје: Водете сметка за забите.


РАК

Работа: Не ви е лесно да донесете некои бажни одлуки и често размислувате за големите проблеми.

Љубов: Наклонети сте кон караници и раздразнето однесување. Со партнерот немате добар однос.

Здравје: Главоболка.


ЛАВ

Работа: Вашата напнатост доаѓа до израз сега и вашето однесување и лошото расположение негативно се одразува на работата.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која не сте сигурни на што сте.

Здравје: Проблеми со циркулација.


ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте нови случувања на работното поле. Ќе имате можност да превземете иницијатива околу некои случувања.

Љубов: Ве очекува интересен флерт со познаник кој ви се допаѓа.

Здравје: Генерално добро.


ВАГА

Работа: Ви доаѓа шанса на работното поле да се стабилизирате и да најдете начин да се посветите на позитивните промени.

Љубов: Вашата врска и брак се сосема стабилни и може да очекувате позитивна атмосфера.

Здравје: Одлично.


ШКОРПИЈА

Работа: Не е претерано поволен ден и се препорачува да избегнувате било какви важни работни одлуки или промени.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со симпатијата.

Здравје: Вртоглавица е можна.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Нервозни сте и не ви е лесно да се фокусирате на работата. Можно е денешниот ден да ви донесе некои проблеми.

Љубов: Се менуваат околностите во кои се наоѓате на љубовното поле.

Здравје: Срцеви проблеми.


ЈАРЕЦ

Работа: Имате впечаток дека некои ги кочи вашите работи. Можно е да се донесени одлуки кои не ви одговараат.

Љубов: Иако сте сакале стабилна врска, партнерот покажал дека не може да ви пружи се.

Здравје: Проблеми со стомакот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да немате добра ситуација во односот со соработниците и дека ќе бидете на почеток на некое несогласување денеска.

Љубов: Пред вас е период во кој трачевите би можеле да влијаат на вашиот брак.

Здравје: Проблеми со грлото.


РИБИ

Работа: Иако доаѓа прилив на пари кои сте ги очекувале, постојат причини поради кои не сте задоволни од работната ситуација.

Љубов: Саканата личност покажува дека сака да се оддалечи од вас. Ќе ја пуштите да оди, во надеж дека ќе се врати.

Здравје: Зголемен апетит.

GOLD
To Top