Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (18.07.2017)

Овен

Можете да се потпрете на деловниот партнер кој прави се за да ве доведе до заеднички деловен успех. Поволен ден за почеток на нова врска или дополнително зацврстување на постоечката.

Бик

Ќе направите се што е потребно за да дојдете до деловен успех. Во љубовта опуштете се покрај саканото лице и уживајте во неговото присуство.

Близнаци

Имате одлични идеи, но тие нема да можат денес да се реализираат. Почекајте го почетокот на наредната недела. Ќе добиете многу интересен предлог од саканото лице.

Рак

Ви доаѓа подобрување на материјалната ситуација, нешто што одамна го чекавте. Можете да се надевате на солидни моменти. Можете да се надевате на стабилност и на полето на љубовта.

Лав

Потребно е на себе да си дадете доволно време за некои деловни потези. Денешниот ден не е за драстични промени. Во љубовта можен е влез во сериозна врска.

Девица

Можете да се опуштите и да уживате, овој ден нема да имате многу деловни обврски. Во љубовта денес ве очекува емотивна ситуација со лице родено во знакот на Водолија.

Вага

Денот не е поволен ако се занимавате со недвижнини или продажба на земјиште. Поведете сметка за можни загуби. Доколку сте во брак ве очекува прилично тежок ден.

 

Шкорпија

Одлична прилика за напредок на деловен план. Ве очекува зголемување или напредување. Можна е страсна врска со лице со кое во брзо време сте се запознале.

Стрелец

Ќе добиете одлична прилика за зголемување на заработката. Искористете ја на вистинскиот начин. Возбудлив ден за емоции. Ве очекуваат интересни ситуации. Бидете подготвени.

Јарец

Обидете се да не се оптоварувате со деловните проблеми и уживајте во првиот ден од неделата. Во љубовта потребни ви се емотивни промени.

Водолија

Помирете се со тоа дека не можете да го завршите сето тоа што сте планирале. Во љубовта потребно е да и пружите малку поголемо внимание на саканата личност.

Риби

Можно е денес да немате доволно мотивација и од таа причина да не сте доволно посветени на своите обврски. Во љубовта партнерот ќе ги исполни сите ваши очекувања.

 

GOLD
To Top