Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (18.10.2019)

ОВЕН

Работa: Следниот период ќе ви биде напнат. Ве очекуваат доста обврски и работа.

Љубов: Не сте сосема искрени кон личноста која ви значи и повремено чувствувате некоја доза на грижа на совест.

Здравје: Инфекција на дишните патишта е можна.


БИК

Работа: Ако ве мачи некој проблем од минатото, сега е време да превземете одговорност и да се соочите со него.

Љубов: На вашиот партнер некои работи не му се јасни во комуникацијата со вас, и потребно е да бидете поотворени.

Здравје: Проблеми со стомакот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува поволен ден за работа. Ќе успеете да ги остварите сите планови кои ги имате. Немате причина за загриженост.

Љубов: Можно е да се заинтересирате за личност која се појавува во ваше опкружување.

Здравје: Одлично.


РАК

Работа: Денешниот ден ви е добар, работите течат онака како што сте планирале и генерално сте задоволни.

Љубов: Моментално љубовта ви е важен дел од вашиот живот, и трудете се максимално да го задоволите својот партнер.

Здравје: Чувствителни очи.


ЛАВ

Работа: Успешни сте и зрачите со позитивна енергија. Работното опкружување ве цени и почитува.

Љубов: Посветени сте на вашиот партнер и убаво ви е кога сте заедно. Можно е да размислувате за брак.

Здравје: Ќе ви боди релаксација.


ДЕВИЦА

Работа: Внимателно прегледајте ја новата работна понуда која ви доаѓа, затоа што тоа би можело да биде меч со две острици.

Љубов: Партнерот ви делува без доверба и вие во него немате претерана доверба. Можни се нестабилности.

Здравје: Малаксаност и умор.


ВАГА

Работа: Ќе имате среќа на полето работа. Наскоро ќе ви се отвори можност да напредувате.

Љубов: И вие и вашиот партнер сте дошле до исти заклучоци и мислења. Ставовите по прашањето за заедничко живеење ви се поклопуваат.

Здравје: Проблеми со варење на храната.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е денеска да сте напнати и на работното поле нема да биде онака како што сте очекувале.

Љубов: Ситуацијата на љубовното поле ви е променлива, и доста работи ве кочат кон остварувањето на желбите.

Здравје: Внимавајте на алергии.


СТРЕЛЕЦ

Работа: За да успеете да ги остварите сите планови кои ги имате по прашањето работа, ќе ви биде потребна нечија помош.

Љубов: Можно е да имате некои љубовни пресврти и турбуленции тогаш кога најмалку очекувате.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


ЈАРЕЦ

Работа: Сите околности на полето работа може да ви одат во прилог. Ве очекува поволен период.

Љубов: Ќе добиете нов додворувач кој ќе покаже дека е подготвен да биде упорен за да го привлече вниманието.

Здравје: Проблеми со главоболка.


ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте поволен ден за нови работни случувања. Пред вас се важни состаноци.

Љубов: Можно е и понатаму да ви е тешко да се ослободите од влијанијата на минатото и да заборавите на поранешната љубов.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.


РИБИ

Работа: Поработете на концентрацијата за да не правите големи грешки на работното поле во следниот период.

Љубов: Ве очекува фаза со мали пречки, проблеми со саканата личност.

Здравје: Можни болки во грлото.

Евротип
SNBROKER
To Top