Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (19.09.2017)

Овен

Потрудете се околу партнерот и покажете малку повеќе љубов. На полето на кариерата нема да се соочите со проблеми. Честите деловни патувања ќе ви донесат поголема заработка.

Бик

Ова е одличен ден да успеете во сите сфери. Врската ви влегува во мирни води а партнерот се труди на различни начини да ве убеди во чувствата. Немате причина да не му верувате. Опасност може да се јави ако претерате со трошење.

Близнаци

Ве следи чувство на неизвесност, бидејќи соработниците често го менуваат своето мислење и одлуките. Во ситуација кога на професионален план не се случуваат новитети, ваше најдобро засолниште е партнерот. Сите имаат добри и лоши моменти на успех, па за кратко време ќе успеете да ги повратите старите позиции.

Рак

Внимавајте во однос на вашите очекувања и бидете практични. Отворете го умот за нови перспективи. Дајте си време за да ги размислите различните начини и извори на приходи. Некои околности може да бидат надвор од ваша контрола. Не донесувајте големи одлуки.

Лав

Вашата интуиција денес на вас ќе делува во голема мера. Можно е да откриете некои случувања кои блиските лица ги планирале за во иднина па да бидете многу возбудени. Денес ќе добиете енергија која ќе ви помогне да остварите се што ќе замислите.

Девица

Бидејќи имате проблеми со контактите најдете некој кој ќе ве замени. Срамежливи сте и се трудите сами да си ги решите проблемите. Бидете внимателни со исхраната бидејќи може лошо да влијае на вашето здравје. Посветете му внимание на партнерот.

Вага

Се обидувате да ги завршите сите обврски, но сето тоа бавно се реализира. Љубовната средба ќе ги исполни сите ваши очекувања. Поради семејството не сте во можност да се ангажирате колку што е потребно.

Шкорпија

Вашата општа состојба е стабилна треба да бидете трпеливи и се ќе биде како што треба. Обидете се да владеете со себе доколку сакате да бидете задоволни. Земете го тоа што ви е понудено и сигурно ќе најдете среќа. Во усовршувањето е спасот. Но немојте да заборавате на саканата личност бидејќи може да добиете силни критики

Стрелец

Не можете многу лесно да го контролирате партнерот. Со сите сте во добри односи што ќе ви отвори повеќе врати. Во љубовта времето е ваш сојузник, затоа бидете трпеливи. Имате нагласена потреба да ја докажете својата страственост и своите способности.

Јарец

Денес приоритет ќе ви бидат работите поврзани за вашиот дом. Можно е да добиете помош од некое женско лице. Не работете премногу, на крајот можно е да бидете преморени па нема да уживате во плодовите од вашиот труд.

Водолија

Се предомислувате кога станува збор за одлуките. Чувајте се од можни грешки. Направете распоред и насочете се. Добра финансиска ситуација. Многу површни врски и флертови, а и понатака се чувствувате осамено.

Риби

Веројатно сте постигнале некоја од вашите долгорочни цели. Ќе добиете пофалби од сите страни. Можно е и зголемување на приходите. Без оглед што ќе се случи, бидете сигурни дека тоа сте го заслужиле, уживајте во убавите мигови.

GOLD
To Top