Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (19.11.2019)

ОВЕН

Работa: Ако сте се карале со некој од колективот, сега ве очекува шанса да најдете компромис.

Љубов: Убаво се сложувате со саканата личност и уживате во моментите кои ги минувате заедно.

Здравје: Не би требало да има проблеми.


БИК

Работа: Можно е прилично брзоплето да донесете многу важна одлука и подоцна поради тоа ќе се каете.

Љубов: Денешниот ден е поволен по ова прашање. Пред вас се некои убави промени.

Здравје: Настинка.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Генерално сте задоволни од работната ситуација, може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Интересно познанство е пред вас, како и поволна прилика за почеток на нова врска.

Здравје: Нема проблеми со здравјето.


РАК

Работа: Обврските ви се собираат и не ви е ленсо да ја задржите својата контрола.

Љубов: Свесни сте дека ситуацијата меѓу вас и саканата личност не е добра, но не знаете на кој начин да ја смените.

Здравје: Проблеми со несвестица.


ЛАВ

Работа: Денеска ви успева да ги остварите своите планови. Наоѓате решенија за сите проблеми.

Љубов: Иако ви се чини дека сте нашле идеален партнер, ќе откриете дека, сепак, е личност која не ви одговара.

Здравје: Вртоглавица.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да остварите соработка која ќе се покаже како многу важна на долги патеки во иднина.

Љубов: Уживате во својата слобода и не сте подготвени за почеток на некоја љубовна врска.

Здравје: Проблеми со стопалата.


ВАГА

Работа: Поволен ден за решавање на некои административни прашања и за било какви судски постапки.

Љубов: Љубомората ве „јаде“ во овој период и односот со саканата личност станува лош.

Здравје: Наклонети сте кон воспаленија.


ШКОРПИЈА

Работа: Денеска решението на некој проблем доаѓа сосема лесно и неочекувано. Среќата ќе биде на ваша страна.

Љубов: Ќе минете романтичен ден со саканата личност. Ве очекува шанса за некој убав разговор.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Иако имате многу обврски, тоа не ви претставува проблем затоа што сте подготовени да се посветите на работата.

Љубов: Наскоро ќе влезете во нова врска со личноста која ќе ви покаже дека сака нешто сериозно.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини и течности.


ЈАРЕЦ

Работа: Денеска нема да бидете толку зафаени како што сте, и ќе успеете да најдете малку слободно време.

Љубов: Од партнерот добивате се што ви е потребно и се чувствувате добро крај него.

Здравје: Имате многу позитивна енергија.


ВОДОЛИЈА

Работа: За сите родени во овој знак кои се занимаваат со приватна работа, денешниот ден ќе биде многу поволен на полето финансии.

Љубов: Подготвени сте за важни одлуки со саканата личност. Ве очекува поволен период.

Здравје: Добро.


РИБИ

Работа: Сте дошле до презаситување и подготвени сте да ја менувате работата. Чувствувате дека промената ви е неопходна.

Љубов: Очекувајте дека ќе запознаете личност која ќе ви биде многу значајна во идмина.

Здравје: Синусите се чувствителни.

GOLD
To Top