Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (20.03.2019)

ОВЕН

Работа: Доколку очекувате било каков прилив на пари, може да се надевате на позитивни случувања.

Љубов: Можно е да ви се укаже шанса на личноста која ви се допаѓа, отворено да и покажете дека сакате повеќе од пријателство.

Здравје: Полни сте со сила.


БИК

Работа: Ќе успеете да решите дилема која сте имале од порано. Овој ден ви е поволен за нови работни случувања.

Љубов: Можно е наскоро да ви се ближи веридба или склопување на брак со личноста која ја сакате.

Здравје: Низок притисок.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате многу работа и не ви е лесно сите обврски сами да ги завршите. Потребна ви е нечија помош.

Љубов: Пред вас е период во кој би можело да се случи разочарување. Партнерот не е она што сте мислеле дека е.

Здравје: Добро се чувствувате, и немате проблеми.


РАК

Работа: Може да очекувате  фаза која во работното опкружување ќе ви донесе мир и стабилност.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое многу скоро би можело да донесе нова врска.

Здравје: Ќе ви годи прошетка и одмор во природа.


ЛАВ

Работа: Постојат некои работи кои на работното поле ве оптоваруваат, а не може лесно да ги решите.

Љубов: Ве очекува возбудливо познанство со личност која отворено ќе ви го покаже својот интерс.

Здравје: Одморајте што повеќе.


ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате генерално мирен ден без големи проблеми. Работите ви одат во стабилен тек.

Љубов: Доколку сте слободни, ново познанство ве очекува наскоро, но можно е да не сте подготвени за врска.

Здравје: Проблеми со забите.


ВАГА

Работа: Потребно е да имате повеќе трпение за да може на вистинскиот начин да пристапите на работните проблеми.

Љубов: Ви делува дека сте влегле во фаза на монотинија со саканата личнсот и не сте сигурни како тоа да го смените.

Здравје: Одморајте.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да добиете нови вести кои ќе ви ги отворат очите и ќе ве однесат кон нови одлуки.

Љубов: Поволен ден за решавање на проблеми во бракот. За неоки работи ќе може искрено да позборувате.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е моментално некои работи да не одат онака како што сте замислувале, но сето тоа би можело да се менува на подобро.

Љубов: На некој начин сте збунети, и не ви е лесно да донесете вистинска одлука.

Здравје: Пад на имунитетот.


ЈАРЕЦ

Работа: После драстичните промени од претходниот период, не ви е лесно да се стабилизирате и да завземете некој одреден став на работното поле.

Љубов: Ќе бидете среќни крај личноста која искрено ја сакате.

Здравје: Низок притисок.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не се залетувајте со одлуките. Пред вас е период кој може да ви донесе компликации.

Љубов: Доколку сте во брак или врска, ве очекува криза и поголемо заладување на односите.

Здравје: Нагласени се проблемите со варењето на храната.


РИБИ

Работа: Не сте сигурни дали да ја напуштите старата работа. Имате впечаток дека некои работи ќе мораат наскоро да се менуваат.

Љубов: Ќе запознаете интересна личност со која ќе сакате врска на долги патеки во иднина.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

GOLD
To Top