Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (20.09.2017)

Овен

Подготвени сте со некој да преговарате и да направите компромис. Многу сте практични и не сакате да ги пропуштите добрите шанси инсистирајќи на нешто што не е во ваш интерес.

Бик

Смислата за комуникација и човечките односи ќе ви овозможат да го проширите бизнис влијанието. Ќе остварите контакти кои ќе имаат позитивно влијание врз вашата професионална иднина. Сепак, мора да бидете трпеливи и да чекате додека да се создадат поволни услови за реализација.

Близнаци

Имате можност за средба со некој кој долго време не сте го виделе. Некој Овен кој ви ветува нова работа, иако не му верувате, ќе го исполни ветувањето. Бидете внимателни со партнерот не го разочарувајте.

Рак

Комуникативни сте, но помалку немирни и нервозни. Преиспитајте се добро. Започнете со физички активности, вашето здравје има потреба од тоа.

Лав

Во прв план ќе ви бидат комуникативноста, подвижноста, интелектот и образованието. Ќе имате многу контакти со соседите или роднините. Денот е ви помине во организација на нешто важно.

Девица

Пред да се нурнете во депресија помислете си дека може да биде и полошо. Денес посветете му поголемо внимание на семејството. Внимавајте на кого му се доверувате, некој во вашата близина ги искористува информациите кои ги добива од вас.

Вага

Ви треба помошта од другите за да можете да ги реализирате вашите планови. На слободните претставници им се нудат краткотрајни авантури. Некој предлог од пријател може да ве разочара.

Шкорпија

Се однесувате прилично тврдоглаво, иако изгледате мирно всушност се обидувате на другите да им го наметнете вашиот став. Сакате да ја обновите соработката со некој кој би можел да ви биде од голема корист.

Стрелец

Освен тоа што ќе се забавувате во некои необврзувачки разговори би можеле да слушнете и некои информации кои добро ќе ви дојдат за во иднина. Ви претстои прекрасно изненадување кое ќе ви донесе голема среќа.

Јарец

Ако се занимавате со научни истражувања, денес ќе доживеете голем успех. Се трудите да им бидете од корист на оние кои сметаат на вас. Во рамките на семејството сте премногу дарежливи и подготвени да го направите она што сите го очекуваат од вас.

Водолија

Одлично ви се аспектирани долгорочните проекти и планови, а вашиот статус во работата станува се постабилен, но сеуште не треба да се надевате на признанието кое го очекувате. Бидете трпеливи и задоволете се со тоа што вашата околина почна да ве разбира.

Риби

Кај вас постои упорност да го наметнете своето мислење. Ќе добиете некоја награда или признание. Некој поранешен пријател ќе ве покани на кафе.

 

GOLD
To Top