Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (20.11.2019)

ОВЕН

Работa: Можно е да бидете наклонети кон некои ризични потези, но овој пат тоа ќе ви се исплати.

Љубов: Неочекувано доаѓате до средба со личноста која ќе покаже дека и значите.

Здравје: Такихардија е можна.


БИК

Работа: Големи промени се пред вас. Потрудете се одредени измени не ги прифаќате толку тешко.

Љубов: Можно е со саканата личност да планирате заеднички живот, и се повеќе размислувате за брак.

Здравје: Можни проблеми со стомакот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Водете сметка околу тоа дали сите информации кои доаѓаат до вас се вистинити затоа што може да имате проблеми со неискрени соработници.

Љубов: Не сте претерано заинтересирани за љубовните случувања и промени.

Здравје: Можни проблеми со грлото.


РАК

Работа: Изненадувачки пресврти на ова поле би можеле да ви донесат неочекувани стресови.

Љубов: Можно е да сте дошле до караници со личноста која ви значи. Ако се потрудите, ќе ја расчистите ситуацијата.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


ЛАВ

Работа: Вашата нервоза може да го расипе впечатокот кој го оставате на работното поле. Поработете на самодовербата.

Љубов: Пред вас е прилика со новата личност да остварите стабилна и сериозна љубовна врска.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


ДЕВИЦА

Работа: Препорака е да го дадете својот максимум на работното поле, за во иднина да можете да напредувате.

Љубов: Потребно е да се потрудите и на партнерот да му кажете какви очекувања имате од него.

Здравје: Намалете со внесот на храна.


ВАГА

Работа: Денешниот ден не ви е поволен на ова поле. Големи се шансите да имате некои неочекувани проблеми со соработниците.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека не е сигурна во своите чувства.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.


ШКОРПИЈА

Работа: Нетрпеливи сте и поради тоа можете да ги загрозите работите кои ве очекуваат.

Љубов: Не сте задоволни од брачната ситуација, и сметате дека страста меѓу вас и партнерот се изгасила.

Здравје: Проверете ја крвната слика.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Максимално сте посветени на обврските и саката вашиот труд да се види и препознае. Чувствувате дека сте подготвени за напредување.

Љубов: Ако имате партнер, односот со него полека ќе напредува.

Здравје: Добро се чувствувате.


ЈАРЕЦ

Работа: Сте влегле во нова работа и сакате да ги видите позитивните резултати од тоа што поскоро. Ве очекуваат шанси и за некои нови проекти.

Љубов: Ново познанство ви се случува на местото на кое најмалку очекувате да запознаете партнер.

Здравје: Чувствителна глава.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е поради проблемите во комуникацијата со надредените да имате потешкотии на работа.

Љубов: Сте одлучиле на партнерот да ги покажете своите искрени чувства. Наскоро ве очекува разговор за иднината на врската.

Здравје: Водете сметка околу алергии.


РИБИ

Работа: Ако се надевате на голема промена, би требало да бидете трпеливи затоа што нема да биде се толку лесно.

Љубов: Вашето незадоволство од моменталната врска станува од ден на ден се поголемо. Наскоро ќе дојде до прекин.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

Евротип
SNBROKER
To Top