Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (21.08.2017)

Овен

Конечно ќе добиете поддршка од некоја многу важна личност. Искористете ја таа прилика. Можеби ќе се најдете во некои многу убави и страствени моменти со саканото лице.

Бик

Ве очекува голем напредок – зголемување на платата или унапредување. Можете да го зајакнете односот кој го имате со саканото лице, оние во долги врски ќе се одлучат за брак.

Близнаци

Лесно ќе ги завршите сите деловни обврски кои ќе ги имате денес. Можете да се надевате на опуштена атмосфера. Ви се допаѓа некоја личност која секојдневно ја среќавате. Започнете комуникација со таа личност.

Рак

Доколку сте имале финансиски проблеми, во наредниот период ве очекуваат значителни подобрувања на тој план. Со вашата сродна душа ќе започнете да правите планови за заедничка иднина.

Лав

Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа. Ситуацијата во врската е повеќе од добра.

Девица

Доколку во текот на денешниот ден потпишете некој договор поврзан за работа, ве очекува сигурност и просперитет. Подготвени сте да се борите за наклонетост од личноста која ви се допаѓа.

Вага

Доколку ви се укаже можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте го пронашле партнерот со кој можете да останете на долги патеки. Време е да му го предложите тоа.

Шкорпија

Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Можете да очекувате многу убав ден за љубов. Новите случувања на овој план ќе ве направат радосни и сентиментални.

Стрелец

Очекувате некоја личност од далеку да ви пружи помош и благодарение на тоа да остварите успех. Доколку ви се допаѓа некое зафатено лице, денес ќе сфатите дека сепак е подобро да се откажете од таа приказна.

Јарец

На полето за работа ви доаѓа некое растеретување и убави вести кои ви ги носат вашите блиски соработници. Можете да очекувате прилика уште подобро да се запознаете со саканото лице, многу ќе ви одговара престојот во природа.

Водолија

Ќе оставите солиден однос со конкуренцијата, дури ќе извлечете и некои совети од таа приказна. На полето на љубовта ве очекува многу стабилна ситуација. Ако сте со личност родена во воден знак, страста ќе биде нагласена.

Риби

Ќе имате среќни околности на полето за работа. Коцките ќе се склопат според вашите потреби. Во љубовта ви се допаѓа личност која има прилично слободни сфаќања, а тоа може да биде премногу за вашиот вкус.

GOLD
To Top