Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (21.09.2017)

Овен

Многу сте креативни и опуштени. Конечно сакате малку да уживате, а особено доколку се занимавате со уметност, ова е добар период за создавање и заработка. Подобрете го односот со партнерот, завртете нов лист.

Бик

Деловниот или личен предизвик секогаш може да се преточи во поширока насмевка која остава добар впечаток на околината. Важно ви е да делувате како вистински перфекционист пред некои лица со цел да оставите подобар впечаток. Делувате динамично, шармантно и духовито.

Близнаци

Добри вести во врска со работата која повеќе пати беше одложена. Доколку сакате да инвестирате, следете ја својата интуиција. Можно е да дојде до ситни проблеми поради невнимание или грешки во вашата околина.

 

Рак

Умеете да делувате многу сугестивно на своите соработници и не се срамите да побарате различни отстапки. Сметате дека заслужувате подобри услови. Во љубовниот живот непотребно се грижите поради нечие однесување.

Лав

Стабилни сте иако чувствувате веќе подолго време дека имате проблем со сонот. Можеби сте ја замениле ноќта со денот. Вашиот метаболизам може да го истрпи тоа. Вратете се во нормала што поскоро. Само добро организирајте се, тоа не би требало да ви претставува проблем.

Девица

Самоуверено ги браните вашите интереси, но постојат дополнителни компликации кои ви ја отежнуваат деловната или социјалната положба. Чувствувате емотивен занес, но како да ви недостасува добра прилика да ги изразите своите намери.

Вага

Се наоѓате пред нова дилема, мислите дека некој си поигрува со вашата доверба. Сепак нема причина да се вознемирувате, решете го тоа смирено. Партнерот ве следи со одредена доза на недоверба, оправдано.

Шкорпија

Чувствувате креативна инспирација и со леснотија завршувате бројни обврски. Понекогаш умеете да оставите фантастичен впечаток на околината. Влегувате во друштво на блиски лица и не сакате некој од страна да ви ја руши сликата за среќниот живот.

 

Стрелец

Денес нагласокот е на добрите вибрации. Премногу сте оптеретени со црни и мисли со негативен предзнак, така што психички прилично сте истрошени. Ова може многу непријатно да се одрази врз вас. Морате да направите радикални промени.

Јарец

Ви недостасуваат одредени дипломатски манири и повеќе тактичност на средбите со соработниците. Несвесно откривате повеќе од тоа што е потребно. Ви се чини дека залудно размислувате за некои романтични нешта, но не е така.

 

Водолија

Се наоѓате во сјајна психофизичка форма и самоуверено прифаќате различни обврски. Најдобро се чувствувате во друштво кое има слични идеи или деловни интереси. Во романтично расположение сте и посакувате силни изливи на љубов.

 

Риби

Постојат различни замерки кои и ги упатувате на својата околина, но критиката не донесува позитивни нешта. Подобро е од зборови да прејдете на дела и да покажете се што очекувате од вашите соработници. Некој ве доведува во непријатна ситуација.

 

GOLD
To Top