Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (21.10.2019)

ОВЕН

Работa: Загрижени сте за својата финансиска ситуација и планирате да се посветите на барање на некоја дополнителна работа.

Љубов: Иако сте мислеле дека со моменталниот партнер ќе дојде до брак и заедница, сте сфатиле дека тоа нема да се случи.

Здравје: Проверете ја штитната жлезда.


БИК

Работа:  Денеска нема да ви биде лесно да ги остварите своите планови и амбиции. Потрудете се да бидете трпеливи.

Љубов: Пробајте да се оладите малку и да размислите малку подобро за се кога ќе легнат работите после караницата со партнерот.

Здравје: Се препорачува повеќе да одморате.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Чекате некои важни вести и поради тоа може да бидете нервозни. Ве очекува променлив ден.

Љубов: Иако не сте подготвени за нова врска, се појавува личност кон која ќе почнете да имате силни чувства.

Здравје: Проблеми со несоница.


РАК

Работа: Сте оствариле напредок за кој долго сте сонувале и сега се трудите да го одржите под контрола.

Љубов: Се радувате на почеток на нова врска со личноста со која веќе долго време флертувате.

Здравје: Можни проблеми поради напнатост.


ЛАВ

Работа: Свесни сте за проблемите кои на работното опкружување ве следат, но не сте подготвени од барање на решениа.

Љубов: Ве очекува фаза која е поволна за почеток на нова љубовна врска.

Здравје: Добро.


ДЕВИЦА

Работа: Во следниот период ќе остварите некои добри промени кои во голема мера ќе се одразат на вашиот успех.

Љубов: Можно е да сте затрупени со работа и затоа односот со партнерот ви е во лоша фаза.

Здравје: Проблеми со циркулација.


ВАГА

Работа: Сте се ослободиле од сите кочници од минатото и подготовени сте мирно да продолжите понатаму на ова поле.

Љубов: Вие имате некои големи поблеми и несогласувања со саканата личност и не ви е нималку лесно тој однос да го стабилизирате.

Здравје: Солидно.


ШКОРПИЈА

Работа: Денешниот ден е прикажан низ некои мали проблеми и осцилации. Бидете внимателни.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже колку и значи врската да успее.

Здравје: Проблеми со хормоните.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате некоја нова прилика. Ќе сакате да ги искористите новите можности.

Љубов: Засега ситуацијата останува стабилна со вашиот емотивен партнер.

Здравје: Можни проблеми со главоболка.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува прилика на работното поле на некој начин да ја докажете својата способност и да напредувате.

Љубов: Денеска лесно ќе флертувате и ќе склопувате нови љубовни познанства. Пред вас е поволен период.

Здравје: Добро се чувствувате.


ВОДОЛИЈА

Работа:Денешниот ден ви носи позитивни пресврти на ова поле. Ве очекува добра фаза.

Љубов: Можно е да почнете да се сомневате во љубовта која ја покажува вашиот партнер и да ги преиспитувате неговите дела.

Здравје: Одлично.


РИБИ

Работа: Денот ви е поволен за работното поле. Ве очекува добра фаза за нови промени.

Љубов: Ако сте во потрага за нова личност во вашиот живот, наскоро ќе ви се случи такво познанство.

Здравје: Хранете се здраво.

Евротип
SNBROKER
To Top