Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (21.11.2019)

ОВЕН

Работa: Овој ден ви носи промени и неочекувани компликации кои ќе влијаат на вашето поле на работа.

Љубов: Неочекувано ќе сретнете личност од минатото која ќе ги обнови сеќавањата на полето љубов.

Здравје: Добро се чувствувате.


БИК

Работа: Очекувајте позитивен пресврт кој ќе ви донесе прилика за подобра заработка. Ве очекува поволен период.

Љубов: Дојде време за големи одлуки коа е во прашање вашата врска со саканата личност.

Здравје: Мали проблеми со бешиката.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Постои можност некој од работното опкружување да ви дава погрешни информации. Чувајте се од „сплетки“.

Љубов: Постои личност од минатото која и натаму ја сакате.

Здравје: Проблеми со синусите.


РАК

Работа: Вашиот план ќе биде пореметен со изненадувачки трошоци, може да очекувате неповолна ситуација на полето финансии.

Љубов: Вашата врска минува низ криза, и немате доволно доверба во саканата личност како порано.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.


ЛАВ

Работа: Очекувјате мирен ден во кој на работното поле ќе имате сосема стабилна ситуација.

Љубов: Вашиот партнер ги покажал некои од своите грешки и маани пред вас, а вие сте подготвени да ги прифатите.

Здравје: Наклонетост кон депресија.


ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден е поволен за подобрување на односот со колегите со кои сте опкружени на работа.

Љубов: Ќе имате интересен разговор со личноста која ви се додворува од порано. Можен е почеток на некоја врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.


ВАГА

Работа: Се надевате на напредување во работата, и сакате да дадете се од себе за да дојдете до новата позиција.

Љубов: Можно е да одбивате да признаете дека дошло време за крај на емотивната врска во која сега се наоѓате.

Здравје: Можен е камен или песок во бубрезите.


ШКОРПИЈА

Работа: Бидете подготвени на работното поле, затоа што одлуките кои сега ќе ги донесете, ќе ве пратат долго.

Љубов: Се повеќе стекнувате впечаток дека со саканата личност нема да успеете да ја сочувате врската.

Здравје: Проблеми со иминутетот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Многу е важно да ја сочувате смиреноста кога е во прашање вашето работно поле и да бидете подготвени за некои компромиси.

Љубов: Очекувајте ново познанство со личноста која отворено ќе ви покаже интерес.

Здравје: Проблеми со кичмата.


ЈАРЕЦ

Работа: Денеска ќе имате впечаток дека ништо не ви поаѓа од рака. Немојте да форсирате нови работи.

Љубов: Се повеќе ви недостасува слободата и можно е да сакате да ставите точка на некоја љубовна врска.

Здравје: Можни проблеми со варењето на храната.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е добар ден во кој успевате да ги реализирате сите планови.

Љубов: Имате сè повеќе проблеми околу комуникација со партнерот, што ви претставува голем стрес.

Здравје: Проблеми со кашлица.


РИБИ

Работа: Промените на финансиското поле секогаш тешко ви паѓаат. Ве очекува фаза на нестабилност.

Љубов: Поради голем стрес под кој се наоѓате, вашиот однос страда.

Здравје: Проблеми со апетитот.

GOLD
To Top