Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.05.2019)

ОВЕН

Работа: Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате се што сте замислиле.

Љубов: Имате се повеќе проблеми во комуникацијата со партнерот, но вашата љубов и натаму е многу силна.

Здравје: Можни проблеми со кашлица.


БИК

Работа: Не сте сигурни дали ќе успеете да се носите со сите трошоци кои неочекувано се наметнуваат.

Љубов: Поради големиот стрес под кои се наоѓате, го запоставувате односот со партнерот, што него длабоко го повредува.

Здравје: Проблеми со апетитот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Не ви е лесно да ги решите проблеми кои толку ве оптовариле што неговите корени се во далечното минато, и тоа ве обесхрабрува.

Љубов: Се повлекувате во себе и не ги приметувате сите прилики за познанства.

Здравје: Наклонетост кон депресија.


РАК

Работа: Чувствувате дека ви се потребни промени на работното поле, но се плашите да ги почнете затоа што немате поддршка.

Љубов: Една личност ќе покаже интерес за вас, но вие ќе одложувате да стапите во контакт.

Здравје: Проблем со несоница.


ЛАВ

Работа: Премногу се потпирате на други и очекувате тие да ви ги решат проблемите. Време е да покажете поинаков пристап.

Љубов: Ќе запознаете личност која во вас ќе разбуди радозналост, но и чувство на несигурност.

Здравје: Нервниот систем е чувствителен.


ДЕВИЦА

Работа: Денеска може да донесете пресудни одлуки кои позитивно ќе се одразат на вашата иднина.

Љубов: Се чувствувате се поосамено и покрај тоа што имате партнер. Се плашите тоа да му го кажете.

Здравје: Хронични проблеми.


ВАГА

Работа: Многу веројатно е дека изненадно ќе мора да ги промените некои од одлуките во кои што до сега сте биле сигурни.

Љубов: Сфаќате дека се повеќе вашиот партнер сака апсолутна посветеност, и тоа ве плаши.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


ШКОРПИЈА

Работа: Финансискиот аспект на вашата работа е единственото нешто што ве кочи да не дадете отказ.

Љубов: Можно е да го „фатите“ вашиот партнер во некаква лага што само ќе ја зацврсти вашата недоверба кон него.

Здравје: Проблеми со уринарен тракт.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да правите некои грешки од обично и тоа ќе ве донесе до некаков конфликг со некој од надредените.

Љубов: Иако чувствувате колку сериозни проблеми имате во врската, ги криете од јавноста.

Здравје: Проблеми со главоболка.


ЈАРЕЦ

Работа: Дошло време во кое уживате во „плодовите“ од досегашната макотрпна работа. Одмарајте, затоа што сте заслужиле.

Љубов: Свесни сте колку маани има вашата сакана личност, но подготвени сте да ги прифатите.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е долго да чекате на остварување на некој план кој и понатаму се одложува. Сеедно знаете дека од него не смеете да се откажете.

Љубов: Моментално љубовта не ви е приоритет, и затоа сте пасивни.

Здравје: Хроничен умор.


РИБИ

Работа: Вие не сакате да се прилагодувате кон другите, а вашето опкружување има многу поинакво функцинирање што ве води до конфликт.

Љубов: Вашата врска е под товар на лажни гласини кои се шират.

Здравје: Проблеми со алергии.

GOLD
To Top