Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.08.2019)

ОВЕН

Работа: Тешко ви е да се организирате денеска затоа што имате недостаток од концентрација.

Љубов: Потребно е да ја подобрите комуникацијата со партнерот, ако сакате да го одржите вашиот брак.

Здравје: Крвниот притисок ви варира.

БИК

Работа: Ќе направите се што можете за да ги решите проблемите кои ги имате на работното поле.

Љубов: Опуштете се крај саканата личност. Пред вас е период во кој на емотивен план ќе немате тешкотии.

Здравје: Замор.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат мали компликации кои ќе бидат предизвикани од ненамерни несогласувања.

Љубов: Доколку флертувате со некого, денешниот ден е поволен да одите чекор понапред и вашиот однос да стане поконкретен.

Здравје: Проблеми со синусите.

РАК

Работа: Нема да дојдете до напредок на ова поле поради некои неправедни околности.

Љубов: Ве очекуваат проблеми во емотивната врска. Можно е односот со партнерот да влегол во рутина која ве кочи.

Здравје: Поволен период за одмор.

ЛАВ

Работа: Пред вас е поволен тек на работите, и се ќе оди според планот. Не би требало да се грижите.

Љубов: Можно е да не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате. Личноста која ви се допаѓа, си заминува.

Здравје: Главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Имате впечаток дека ситуацијата на работа е многу комплицирана и некои проблеми нема лесно да успеете да ги решите.

Љубов: Тешко ви е да ги покажете своите чувства затоа што имате некои стравови.

Здравје: Несоница и нервоза.

ВАГА

Работа: Ве очекува одличен ден во кој ќе успеете да остварите нови работни контакти и соработка.

Љубов: Ако сте слободни, пред вас е добар период. Надевајте се на позтиивни пресврти.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте посветени на работата. Имате тесни рокови во кои сакате да одработите што повеќе работа.

Љубов: Надевајте се на добар однос со емотивниот партнер кој по сите прашања ве поддржува.

Здравје: Мали проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ако успеете да излезте на крај со незадоволниот муштерија, ќе успеете да решите голем проблем.

Љубов: Владее тензија меѓу вас и саканата личност. Можно е за некои работи да немате разбирање.

Здравје: Проблеми со грлото.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте позитивни промени на ова поле. Работната ситуација ви е одлична.

Љубов: Се чувствувате убаво и сигурно кога сте со партнерот. Крај него одморате од сите стресови.

Здравје: Немате никакви проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Моментално сте повеќе посветени на приватните проблеми отколку на работа и тоа засега е сосема во ред.

Љубов: Кога ќе го погледнете вашиот партнер, задоволни сте затоа што верувате дека имате фер однос и дека еден на друг се потпирате.

Здравје: Малаксаност.

РИБИ

Работа: Имате многу позитивна енергија во себе и добро се чувствувате. Подготвени сте да ги решите сите обврски.

Љубов: Ви се допаѓа личснот која во вас гледа како пријател затоа што не знае дека вие имате емоции кон неа.

Здравје: Имате вишок на енергија.

GOLD
To Top