Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.11.2019)

ОВЕН

Работa: Не ви е лесно да се решите од проблемите кои толку ве оптоварувале, затоа што немате со кој да ги поделите.

Љубов: Се повлекувате во себе и не ги приметувате сите прилики за нови познанства кои ви се укажуваат.

Здравје: Наклонетост кон гоење.


БИК

Работа: Чувствувате дека ви се потребни промени на работното поле, но нема да можете брзо да ги почнете.

Љубов: Една личност ќе покаже интерес за вас, а на вам ќе ви треба време да одлучите дали сакате врска со неа.

Здравје: Проблеми со несоница.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Премногу се потпирате на други луѓе и не ви е лесно некои работи да ги превземете на себе и сами да ги завршите.

Љубов: Ќе запознаете личност која во вас ќе разбуди радозналостно, но и чувство на несигурност и страв.

Здравје: Нервниот систем ви е чувствителен.


РАК

Работа: Денеска можете да донесете пресудни одлуки за вашата иднина. Пред вас е добар ден.

Љубов: Се чувствувате осамено, иако сте во врска и не сте задоволни од односот со партнерот.

Здравје: Хронични проблеми.


ЛАВ

Работа: Многу е веројатно да морате да менувате некои работи на полето работа во следниот период.

Љубов: Сфаќате дека вашиот партнер сака да му бидете максимално посветени и неговата посесивност ви пречи.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


ДЕВИЦА

Работа: Фиансниските пресврти ви носат доста стрес и тензии и се чувствувате како тлото под нозете да ви бега.

Љубов: Можно е да имате проблеми во врската поради партнерот кој кон вас не е искрен.

Здравје: Проблеми со уринарен тракт.


ВАГА

Работа: Можно е да правите големи грешки кога е во прашање работа и дека ќе ви биде потребно доста време да ги исправите.

Љубов: Иако чувствувате дела постојат големи проблеми меѓу вас и саканата личност, вие се борите за љубов.

Здравје: Главоболка.


ШКОРПИЈА

Работа: Дошло време да се посветите околу тоа да ја проширите својата работа, и некои работи да менувате полека на подобро.

Љубов: Свесни сте колку маани има вашиот партнер, но го прифаќате без оглед на се, затоа што навистина се сакате.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е долго да чекате на остварување на проект кој ќе ви донесе подобрување на финансиите.

Љубов: Моментално љубовта не ви е на прво место, и повеќе сте свртени кон некои други работи.

Здравје: Ве мачат проблеми со хроничен умор.


ЈАРЕЦ

Работа: Вие не сакате да се прилагодувате кон другите и на работното поле да најдете најдобро можно решение.

Љубов: Вашата врска полека доаѓа до неповолна фаза, и ви се јавуваат нови проблеми.

Здравје: Проблеми со алергии.


ВОДОЛИЈА

Работа: Имате повеќе слободно време во текот на денешниот ден затоа што не ве очекуваат голем број на обврски.

Љубов: Сè сте посигурни дека покрај моменталниот партнер сакате да остварите стабилност на љубовното поле.

Здравје: Не би требало да има проблеми.


РИБИ

Работа: Фрустрирани сте поради однесувањето на своите соработници и на работното поле ве следи нервоза и проблеми.

Љубов: Многу ви е убаво со моменталниот партнер и се чувствувате добро кога поминувате време заедно.

Здравје: Проблеми со притисокот.

GOLD
To Top