Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (23.05.2019)

ОВЕН

Работа: Ќе имате повеќе слободно време од обично, што ви доаѓа како порачано. Искористете го овој ден малку психолошки да се одморите.

Љубов: Секој ден сте посигурни дека покрај моменталниот партнер посакувате да го поминете остатокот од животот.

Здравје: Добро.


БИК

Работа: Исфрустрирани сте поради однесувањето на своите надредени и сметате дека не се квалификувани за своите позиции.

Љубов: Многу ви е убаво покрај моменталниот партнер и единствен проблем е што тешко наоѓате време за него.

Здравје: Проблеми врзани со притисок.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако сте биле во караница со некој од колективо, може да очекувате решение на таа ситуација денеска.

Љубов: Убаво се сложувате и уживате во моментите кои ги минувате заедно со саканата личност.

Здравје: Нема проблеми.


РАК

Работа: Можно е прилично брзо да сте донеле голема деловна одлука, но ќе ве послужи среќа, па ќе се покаже како исправна.

Љубов: Можно е конечно да се оствариле врска со личноста која ви значи.

Здравје: Наклонети сте на настинки.


ЛАВ

Работа: Генерално сте здоволни со работната ситуација, иако постојат некои ситници кои би сакале да ги смените.

Љубов: Очекувајте интересно познанство и поволна прилика за почеток на нова врска.

Здравје: Стабилно и добро.


ДЕВИЦА

Работа: Обврските ви се собираат, а тоа само ја намалува вашата мотивација да ги решавате.

Љубов: Свесни сте дека ситуацијата во вашата врска не е добра, но одлучувате да се помирите и трпите, затоа што немате енергија за нови промени.

Здравје: Проблеми со несвестица.


ВАГА

Работа: Денеска ви успева се да држите под контрола, иако се појавуваат некои непредвидени ситуации.

Љубов: Иако ви се чинело дека оваа личност што е покрај вас, е се она што сте го барале, вашите илузии полека се распрскуваат.

Здравје: Вртоглавица.


ШКОРПИЈА

Работа:Можно е да сте оствариле соработка со личност од странство родена во некој воден знак.

Љубов: Уживате во својата слобода и засега не чувствувате потреба да стапите во нова врска.

Здравје: Проблеми со стопалата.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Поволен ден за решавање на некои административни прашања, за нови вложувања. Исходите од денешните одлуки ќе се покажат како поволни.

Љубов: Љубомората ве јаде, но вие не сакате тоа да и го покажете на саканата личност.

Здравје: Наклонети сте кон воспланија.


ЈАРЕЦ

Работа: Денеска решението на некој проблем ви доаѓа низ некоја неочакувана помош.

Љубов: Вие сте навикнале да им угодувате на другите и ова е еден од деновите кога тоа ви се враќа. Ќе проведете романтичен ден со саканата особа.

Здравје: Посетете лекар.


ВОДОЛИЈА

Работа: Иако имате многу обврски, не се чувствувате преоптоварено затоа што знаете дека може да сметате на помош од своите соработници.

Љубов: Наскоро ќе влезете во нова врска и можно е денеска да го направите првиот чекор.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини и течности.


РИБИ

Работа: Денеска нема да бидете толку зафатени како обично. Опуштете се и уживајте додека имате можност.

Љубов: Од партнерот добивате се што ви е потребно и се трудите да му пружите исто. Толкава блискост и нежност не сте чувствувале долго.

Здравје: Добро.

GOLD
To Top