Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (23.07.2019)

ОВЕН

Работа: Ги преисптувате своите амбиции и доаѓате до заклучок да постојат некои работи кои треба да ги менувате во своите планови.

Љубов: Можно е долго време да сте усмерени кон една личност која не покажува интерес.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.


БИК

Работа: Можеби имате некој конфликт поврзан со работното опкружување. Ве очекуваат доста проблеми на ова поле.

Љубов: Потребен ви е подобар пристап во комуникацијата со саканата личност, затоа што имате некои проблеми.

Здравје: Поработете да го зајакнете имунитетот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку сте посветени на својата работа, очекувајте дека ќе успеете да остварите одлични резултати.

Љубов: Ќе остварите добра комуникација со личноста која ви се допаѓа. Вашиот однос може да напредува.

Здравје: Водете сметка околу градниот кош.


РАК

Работа: Почекајте некои работи да легнат на ова поле, не е време за нови одлуки и брзи потези.

Љубов: Мирната ситуација со емотивниот партнер ви годи. Сигурни сте во вашата љубов и добро се чувствувате.

Здравје: Водете сметка околу стомакот и цревата.


ЛАВ

Работа: Уште малку почекајте пред да донесете нова, важна работна одлука. Потрудете се работите да ги согледате од сите агли.

Љубов: Комуникацијата со личноста која ви значи, може да се комплицира поради мешање.

Здравје: Пролазна кашлица.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе остварите значајно подобрување врзано за полето заработка. Може да се надевате на позитивни промени.

Љубов: Сакате да бидете во врска со личноста која кон вас покажала чувства и добри намери.

Здравје: Ви годи внес на свежи намирници.


ВАГА

Работа: Можно е да постои неискреност во вашето опкружување и некои работи да се случуваат зад вашиот грб.

Љубов: Очекувајте дека со саканата личност добро ќе се сложувате и ќе правите договори.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


ШКОРПИЈА

Работа: Доколку ви се потребни нови проекти или промени на ова поле, ќе успеете да ги почнете денеска.

Љубов: Очекјувајте некое ново познанство кое оставило многу добар впечаток на вас.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Многу сте упорни и сакате да остварите унапредување. Сметате дека заслужувате прилика да напредувате.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е срамежлива и на која и е потребно време да се опушти.

Здравје: Проблеми со такихардија.


ЈАРЕЦ

Работа: Би можело да ви се укаже шанса за промена на работата, прашање е само дали ќе сакате да ја искористите.

Љубов: Ве очекува интересна средба со личноста која има искрени чувства кон вас.

Здравје: Развивајте здрави навики.


ВОДОЛИЈА

Работа: Потрудете се сите обврски да ги завршите во зададениот рок и немојте да ги избегнувате своите одговорности.

Љубов: Многу брзо ќе остварите ново познанство со личност која ќе покаже дека искрено и значите.

Здравје: Мал пад на енергијата е можен.


РИБИ

Работа: Вредно работите и важно ви е на ова поле да дојдете до остварување на амбициите. Давате се од себе.

Љубов: Немате дилеми кога е во прашање личноста која ви се допаѓа. Знаете да бидете само со неа.

Здравје: Менувајте го стресниот начин на живот.

GOLD
To Top