Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (23.10.2019)

ОВЕН

Работa: Ве очекува неповолен ден на работното поле. Можно е на ова поле да имате некои помали проблеми.

Љубов: Можно е вашиот однос со саканата личност да не ви е најдобар и доста работи да ве оптоваруваат.

Здравје: Лошо варење на храната.


БИК

Работа: Иако сте имале поголеми трошоци, ќе успеете да најдете решение за сите свои проблеми.

Љубов: Често мислите на личноста која ви значи, но и натаму не сте подготвени да и ги признаете своите чувства.

Здравје: Смалете го внесот на алкохол.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Исходот на ситуацијата на работното поле кај вас може да биде извесен. Ќе бидете задоволни од промените.

Љубов: Добро се чувствувате крај саканата личност и среќни сте кога заедно го поминувате времето.

Здравје: Мал пад на енергијата.


РАК

Работа: Очекувајте дека ќе ги остварите своите планови. Кариерата ви е во нагорна линија.

Љубов: Ве очекува возбудлива ситуација со личноста која ви се допаѓа. Наскоро би можеле да влезете во врска.

Здравје: Занимавајте се со спорт.


ЛАВ

Работа: Ве очекува поволен ден во кој на работното поле ќе имате некои добри вести.

Љубов: Добивате внимание од вашиот партнер. Ако сте слободни, ве очекува интересно познанство кое води до вљубување.

Здравје: Стомакот ви е чувствителен.


ДЕВИЦА

Работа: Сметајте на добра ситуација на работното поле и на полето финансии. Ве оптоваруваат проблеми од минатото.

Љубов: Лесно го покажувате својот интерес кон симпатијата, и подготвени сте да го направите првиот чекор.

Здравје: Одлична ситуација.


ВАГА

Работа: Ќе бидете позитивно расположени и ќе привлечете добри промени на ова поле. Пред вас е поволен ден.

Љубов: Верувате во личноста која сте ја одбрале за себе. Пред вас е добра фаза за можност емотивно да се скрасите.

Здравје: Одлично.


ШКОРПИЈА

Работа: Ако сакате промени кога е во прашање работата, ќе биде потребно повеќе да се заинтересирате за тие промени.

Љубов: На прво место да ги решите несогласувањата со саканата личност и повеќе да се посветите еден кон друг.

Здравје: Низок притисок.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Верувате во себе и подготвени сте отворено да ги покажете своите способности за на ова поле да остварите поголем успех.

Љубов: Ако се впуштите во нова љубовна врска, таа би можела да биде трајна и сериозна.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


ЈАРЕЦ

Работа: Надевајте се на позитивни пресврти кога е во прашање полето работа. Пред вас е добар ден.

Љубов: Односот со личноста која ви значи, се менува во следниот период и не сте сигурни во кој правец тоа води.

Здравје: Добро.


ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку сте чекале на промени кога е во прашање работата, сега ќе видите дека е вистински момент тие да се реализираат.

Љубов: Пред вас е поволен ден за емоции. Покажете му на вашиот партнер како се чувствувате.

Здравје: Посетете стоматолог.


РИБИ

Работа: Ве очекува прилика за унапредување. Може да очекувате добар однос со надредените.

Љубов: Ви се допаѓа личност која би можела да биде поврзана со вашето работно опкружување.

Здравје: Ќе ви годи некаков вид рекреација.

Евротип
SNBROKER
To Top