Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (24.09.2017)

Овен

Патувањето кое е пред вас може да ви донесе голем деловен успех. Важно е да размислувате позитивно. Во љубовта можете да се надевате на ново познанство со една шармантна личност.

Бик

Пред вас е можност да ја унапредите својата положба на деловна сцена. Можете да се надевате на позитивни околности. Јавно ќе ги покажете своите емоции кон личноста која ви се допаѓа.

Близнаци

Ќе успеете да завршите некоја многу важна работа. Ве очекува многу среќно завршување на денот. Не очекувајте промени на љубовен план, се е одлично.

Рак

Максимално сте професионални, но деловната околина ќе ви ја одзема енергијата. Ќе имате доволно време за љубов, и можно е доколку сте млади, таа да ви биде на првото место.

Лав

Морате да прифатите некој компромис доколку сакате работите и понатака успешно да се одвиваат. Не им наредувајте на луѓето околу вас, ќе загубите некој пријател. Во љубовта ситуацијата е солидна.

Девица

Во состојба сте да извршувате две одвоени, но подеднакво важни работи. На вас тоа ви оди добро, ќе бидете задоволни од сработеното. Во љубовта ситуацијата е одлична, партнерот е постојано покрај вас.

Вага

Можна е прилика за дополнителна работа која во моментов навистина ви е неопходна. Финансиската надокнада одлично ќе ви дојде. Изборете се тоа да потрае. Партнерот ќе ви биде поддршка.

Шкорпија

Денот ќе ви биде одбележан со несакани промени на емотивен план. Веројатно причина за ова е некоја несакана караница. Денес нема да имате време да и се посветите на работата.

Стрелец

Ве измачува проблематичниот однос со саканото лице. Обидете се да седнете и да разговарате, вашиот партнер е многу разумен, но поминува низ тежок период. Сериозниот разговор ќе ја реши ситуацијата.

Јарец

Денес ќе добиете шанса да напредувате. Од вас зависи дали ќе ја искористите или ќе се заглавите во детали и нема да ги забележите големите нешта. Емотивно сте нестабилни и чувствувате страв од самотија.

Водолија

Некој е љубоморен на вашиот успех и сака да ве доведе во неприлика. Прилично сте расеани бидејќи сте оптоварени со размислувања за некој кој најверојатно не ви е достоен, а не сте во состојба да се ослободите од него.

Риби

Ќе ви одговара да земете слободен ден. Денешниот ден не е поволен за работа, освен ако се занимавате со некој вид на уметност. Ќе му покажете на партнерот дека животот покрај вас може да биде вистинско уживање.

GOLD
To Top