Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (24.11.2017)

Овен

Напредувањето на работа не подразбира лесен семеен живот. Ќе се појават нови обврски и ќе морате да им посветите помалку време на драгите лица. Кога станува збор за љубовта работите можат да се искомплицираат доколку не ги дефинирате јасно своите приоритети.

Бик

Го покажувате својот максимум на работа. Вашата кариера и денес ќе стагнира но не се грижете следат подобри денови во блиска иднина. Секоја деловна понуда која може да ви помогне на финансиски план треба да ја прифатите.

Близнаци

Ќе доживеете конечно олеснување на деловен план. Не се срамете да побарате помош. Солидна финансиска ситуација. Се гледа крајот на мачната врска во која сте заглавени, ве очекуваат пријатни изненадувања. Внимавајте во сообраќајот.

Рак

Морате да имате доволно трпение и доволна мудрост во смислувањето на добри потези, но немојте да ги надминете своите овластувања кои се регулирани со заедничкиот договор или партнерството. Во љубовта повлекувате погрешни потези.

Лав

Ќе бидете многу задоволни доколку зграбите некоја добра прилика и ако најдете заеднички јазик со некој. Релативно бурен љубовен живот, особено ако се занимавате со работа во која често патувате.

Девица

Не си дозволувајте проблеми или да постанете жртва на љубоморните интриги и тоа поради некоја личност која не ви е толку блиска. Со поттикнувањето на емотивното ривалство се зголемува незадоволството. Посетата на подалечен роднина ќе ве натера на размислување.

Вага

Сакате да дејствувате на многу полиња, енергични сте, кога ќе наумите нешто, тешко можат да ве сопрат. Потрудете се да ги одбегнете проблемите со финансиите, партнерот ве обожава, поминете го секој слободен миг со него.

Шкорпија

Насочете ја целата своја креативна енергија кон приоритетите, а потрудете се и да делувате истовремено на повеќе страни. Понекогаш се изгледа можно или достижно, особено ако ве следи среќата и поддршката од пријателите.

Стрелец

Ќе почувствувате потреба за љубовно зближување или нова романса. Препуштете им се на вашите чувства и нема да погрешите. Новите случувања кои ќе ве исполнат со големо задоволство или љубовна среќа ќе бидат дополнителен стимул.

Јарец

Вие сте голем борец и не се откажувате од започнатите работи. Можна е нова и успешна деловна соработка. Мечтаете за некоја врска од минатото или за можноста да се впуштите во тајна авантура со некое лице. Обрнете му внимание на физичкиот изглед.

Водолија

Со помош на пријателите ќе успеете да ја решите деловната ситуација. Нетпеливи сте во врска со развојот на настаните. Целосно сте задоволни со емотивниот живот. Овој ден ќе ви биде среќен.

Риби

Доколку се занимавате со приватна работа можни се мали проблеми кои до крајот на денот успешно ќе ги решите. Сосема отворено ќе ги покажувате емоциите кон саканото лице.

GOLD
To Top