Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (24.12.2019)

ОВЕН

Работa: Вашиот работен партнер е личност на која може да се потпрете. Пред вас е генерално добар ден за работа.

Љубов: Се сомневате, и љубоморни сте, се што ќе ви каже саканата личност, го ставате под прашалник.

Здравје: Проблеми со забите.


БИК

Работа: Можно е да се борите за подобра позиција на ова поле. Многу работи веќе сте постигнале, а сега ви недостасува признание и титула.

Љубов: Размислувате за заеднички живот со саканата личност и подготовени сте на таков чекор.

Здравје: Проблеми поради хормоните.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако останете доволно сконцентрирани на работните задачи, ќе успеете да остварите добра ситуација на ова поле.

Љубов: Очекувајте дека ќе бидете среќни во вашата нова врска.

Здравје: Избегнувајте ги сите пороци.


РАК

Работа: Ако не бидете подготвени да се посветите на работата, ќе имате последици. Нема да ви одат сите околности од рака.

Љубов: Можно е несвесно партнерот да сте го повредиле, или сте направиле некоја грешка кон него.

Здравје: Одморајте и опуштете се.


ЛАВ

Работа: Немојте премногу да се оптоварувате со туѓите проблеми и работи. Важно е да се фокусирате кон сопствените приоритети.

Љубов: Потрудете се со саканата личност да бидете искрени и да градите однос полн со доверба.

Здравје: Добро.


ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е добра фаза за работа. Ќе имате можност да остварите подобрување на ова поле.

Љубов: Можен е почеток на љубовна врска во која ќе бидете задоволни. Лесно се вљубувате.

Здравје: Поволен период за опоравување.


ВАГА

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате некои мали компликации на полето работа. Важно е да се држите на својот став на позитивно размислување.

Љубов: Ако превземете иницијатива за нова врска, ќе се случи.

Здравје: Проблеми со синусите.


ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е позитивен ден. Работата ви оди од рака без поголеми проблеми и компликации.

Љубов: Неопходно е да го смените пристапот во комуникацијата со саканата личност, ако сакате вашиот однос да се подобри.

Здравје: Наклонети сте кон депресија.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте дека во следниот период ќе ги остварите своите цели и ќе бидете задоволни од работната ситуација.

Љубов: Потрудете се со саканата личност да дојдете до компромис.

Здравје: Чувајте се во сообраќајот.


ЈАРЕЦ

Работа: Константно сте напнати и својата тензија ја пренесувате на соработниците. Пред вас е период кој може да ви донесе проблеми.

Љубов: Подготовени сте на својата сакана личност да и ги покажете своите намери. Правите заеднички планови.

Здравје: Најдете време за сон.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате дека ќе имате мали несогласувања со надредените. Сепак, вам ви е важно искрено да кажете што мислите.

Љубов: Сонувате за личност која сте ја запознале и која ви се допаднала.

Здравје: Можна главоболка.


РИБИ

Работа: Препорака е денеска да поведете сметка околу организацијата на своите финансии. Немојте многу да се расфрлате.

Љубов: Се двоумите и имате некакви кочници. Интуицијата ве предупредува.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

GOLD
To Top