Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (25.02.2019)

ОВЕН

Работa: Многу те вредни и се подготвени да дадете максимум на полето работа и да остварите позитивни поместувања.

Љубов: Потребно е да бидете малку поотворени во комуникацијата со партнерот.

Здравје: Водете сметка околу хроничните проблеми.


БИК

Работа: Можно е да не оди се онака како што сте очекувале, но состојбата може да се смени на подобро, и тоа побрзо од што мислите.

Љубов: Сакате да го поправите својот однос со саканата личност, но ви се чини дека таа нема желба.

Здравје: Добро.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ги исправате грешките од минатото кои сте ги правеле, бидејќи сте биле брзоплети.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во одлуките кои сте ги носеле во претходниот период. Пред вас е фаза која ќе биде променлива.

Здравје: Проблеми со притисокот.


РАК

Работа: Опкружени сте со работните проблеми од сите страни. Добрата вест е што имате доволно сила во себе сето тоа да го пребродите.

Љубов: Ве очекува период во кој се можни позитивни промени на љубовен план.

Здравје: Пределот околу градниот кош е чувствителен.


ЛАВ

Работа: Ќе имате прилика да го менувате работното место. Очекувајте некои добри понуди.

Љубов: Се надевате на средба со саканата личност. Односот ви е променлив во последно време и сакате тоа да го поправите.

Здравје: Проблеми со желудникот.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе покажете дека можете да ги остварите своите соништа, и покрај оние кои не веруваат во вас.

Љубов: Имате доверба во вашиот партнер и ве очекува убав ден со него. Поволен период за планирање заедница.

Љубов: Одморајте.


ВАГА

Работа: Може да се каже дека генерално сте задоволни со околностите во кои се наоѓате, и не сакате промени.

Љубов: Ви се допаѓа личност која често ја среќавате во вашето опкружување или во вашето соседство.

Здравје: Вознемиреност.


ШКОРПИЈА

Работа: Доколку имате некоја дилема, подобро би било да ја слушате вашата интуиција. Вашето внатрешно чувство никогаш не ве изневерило.

Љубов: Пред вас е убав период за почеток на нова врска.

Здравје: Можни проблеми поради надуеност.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Потрудете се да се посверите на работата и обврските кои ги имате пред себе. Може да очекувате малку потежок ден.

Љубов: Често претерувате со караниците со саканата личност, па ќе го кажете и она што не го мислите.

Здравје: Покачена температура.


ЈАРЕЦ

Работа: Можно е од вас да се бара повеќе посветеност на работното поле. Не сте сигурни кои се вашите граници.

Љубов: Сакате да и приредите некое убаво изненадување на саканата особа. Заљубени сте, и убаво ви е.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате мали компликации кои нема да можете да ги решите сами.

Љубов: Можно е партнерот да се оддалечува од вас, а вие го пуштате. Сметате дека ќе се врати сам, доколку искрено ве сака.

Здравје: Проблеми поради стрес.


РИБИ

Работа: Имате шанси да ги исправите грешките кои сте ги правеле и да докажете дека сте подготвени максимално да се посветите на работата.

Љубов: Пред вас е поволен ден. Може да очекувате ново, интересно познанство.

Здравје: Можни сме проблеми поради синусите.

GOLD
To Top