Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (25.10.2019)

ОВЕН

Работa: Добро се снаоѓате на работното поле и задоволни сте од своите постигнувања. Ве очекува добар период.

Љубов: Саканата личност е нежна и отворена кон вас, и подготвени сте затоа што со неа сте оствариле добар однос.

Здравје: Чувствителен нервен систем.


БИК

Работа: Максимално сте посветени на обврските и работата, одговорни сте и важно ви е сите проблеми да ги решите.

Љубов: Ако имате партнер, може да се надевате на позитивен ден во кој убаво ќе се сложувате со него.

Здравје: Одлично се чувствувате и добро сте расположени.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да не успеете да остварите добри промени кога е во прашање работата. Посветете се на своите обврски.

Љубов: Сериозна криза настапила меѓу вас и личноста која ви значи.

Здравје: Пад на имунитетот.


РАК

Работа: Не ризикувајте со почнување на нова работа или со големи вложувања.

Љубов: Стара љубов би можела да се врати во вашиот живот иако такво нешто не сте очекувале и не сте надевале.

Здравје: Водете сметка околу срцето.


ЛАВ

Работа: Можно е да имате шанса да ја покажете својата способност. Искористете ја.

Љубов: Ако имате партнер, не ви е лесно со него да ги решите сите несогласувања кои ги имате од минатото.

Здравје: Проблеми со желудникот.


ДЕВИЦА

Работа: Бидете подготвени да се посветите на работата и да покажете доволно интерес кон одредени промени.

Љубов: Вљубени сте и ќе направите се што е до вас за да го поправите односот со саканата личност.

Здравје: Срцеви проблеми.


ВАГА

Работа: Можно е да успеете да остварите подобрување на работа. Наскоро ви следува напредок.

Љубов: Очекувајте интересни случувања со вашата симпатија. Ви доаѓа време за почеток на врска.

Здравје: Можни проблеми со стомакот.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекуваат нови случувања и нови работни понуди кои ќе бидете подготвени да ги прифатите.

Љубов: Ве очекува интересен флерт со личноста која ја познавате од порано од вашето блиско опкружување.

Здравје: Проблеми со зглобовите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате многу нови идеи за почеток на работен проект и нови соработки, но немате доволно време да ги реализирате.

Љубов: За да запознаете некоја нова личност, потребно е повеќе да се движите.

Здравје: Добро.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да се надевате на позитивни околности во текот на денешниот ден. Среќата е на ваша страна.

Љубов: Ве очекува интересно познанство со личноста која ќе ви покаже дека сака сериозна љубовна врска.

Здравје: Полни сте со енергија.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас се поволни околности на работното поле. Ќе ги решите некои дилеми кои ве мачат.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која ќе имате интересни случувања. Подготвени сте подобро да се запознаете.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.


РИБИ

Работа: Поволен период за почнување на нова работа. Може да очекувате и некои нови понуди за соработка.

Љубов: Имате чувство на љубомора од кое некако не можете и натаму да се „откачите“.

Здравје: Можен е покачен притисок.

Евротип
SNBROKER
To Top