Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (25.11.2019)

ОВЕН

Работa: Ве очекува нова финансиска добивка која ќе ви значи. Очекувајте поволен ден.

Љубов: Со партнерот сакате посериозно да позборувате за сите работи кои ве загрижуваат и оптоваруваат.

Здравје: Сосема добро.


БИК

Работа: Ќе ви годи да се посветите на организација на работата со која се занимавате и да смените некои работи кои до сега не ви одговарале.

Љубов: Наклонети сте кон тоа брзо да менувате расположение, па саканата личност тоа ви го префрла.

Здравје: Чувајте ги своите бубрези.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да не сте сигурни дали да прифатите нова работна понуда. Ви се чини дека некои работи не се од доверба.

Љубов: Кога се во прашање емоциите, не ви е лесно да и покажате на саканата личност што сакате.

Здравје: Проблеми со несоница.


РАК

Работа: Очекувајте поволен ден за полето работа. Ви доаѓа добра фаа за промени кои сте ги имале во план.

Љубов: Пред вас е интересена средба со личност која ќе ви покаже дека има добри намери кон вас.

Здравје: Добро.


ЛАВ

Работа: Работни промени ве очекуваат наскоро. Надевајте се дека се ќе се случува брзо.

Љубов: Замерувате на саканата личност за некои работи од минатото, и не ви е лесно се да и простите.

Здравје: Ќе ви годи масажа.


ДЕВИЦА

Работа: Може да ви се укаже шанса да соработувате со странство или да одите на некој пат.

Љубов: Очекувајте интересни прилики за флертување и нови познанства во текот на денот.

Здравје: Генерално добро се чувствувате.


ВАГА

Работа: Не е претерано поволен ден, можете да очекувате дека ќе имате бројни кочници на полето работа.

Љубов: Очекувајте интересни случувања кога е во прашање љубовта. Пред вас е поволен период.

Здравје: Проверете го холестеролот.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекуваат мали промени на полето заработка, на вас е одлуката на кој начин ќе се поставите на ова поле.

Љубов: Уживате во својата слобода и не планирате наскоро да влезете во некоја емотивна врска.

Здравје: Полни сте со енергија.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можни се несогласувања со соработниците, денешниот ден ви носи некоја тензија на полето работа.

Љубов: Можно е работата премногу да ве оптоварува и да сте наклонети кон тоа да го занемарувате партнерот.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.


ЈАРЕЦ

Работа: Можно е денеска да се задржите на работа повеќе од што сте очекувале и дека ќе имате доста обврски.

Љубов: Имате впечаток дека е дојдено време за промени, и вашата врска со партнерот не може да продолжи.

Здравје: Проверете ја крвната слика.


ВОДОЛИЈА

Работа: Иако на прв поглед изгледа дека се е во ред, сепак, постојат проблеми кои на некој начин се скриени.

Љубов: Пред вас е шанса да се впуштите во врска која би можела да трае на долги патеки во иднина.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.


РИБИ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, очекувајте позитивен ден. Ве очекува шанса за проширување на работата и подобра заработка.

Љубов: Повремено се сомневате во своите емоции и не сте сигурни во партнерот.

Здравје: Мали проблеми со стомакот.

GOLD
To Top