Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (26.02.2019)

ОВЕН

Работа: Препорака е да поведете сметка околу комуникацијата со соработниците затоа што може да постојат некои проблеми.

Љубов: Потребно е да имате доволно трпение за односот со саканата личност да може да напредува.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.


БИК

Работa: Потребно е да работите на вашата самодоверба и на тоа како себе си се претставувате во работното опкружување.

Љубов: Планирате да влезете во врска со личност која ви се допаѓа. На некој начин сте се увериле во нејзините чувства.

Здравје: Сосема добро.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Тешко ви е да се организирате и да најдете вистински начин да ги решите сите насобрани проблеми.

Љубов: Потребно е да го подобрите односот со саканата личност ако сакате да избегнете разделба.

Здравје: Крвниот притисок ви варира.


РАК

Работа: Ќе направите се што можете на полето работа да остварите напредување.

Љубов: Опуштете се крај вашиот партнер кој ви пружа искрени емоции и поддршка на секој животен чекор.

Здравје: Умор.


ЛАВ

Работа: Потрудете се сите несогласувања да ги решите на лице место. Немојте да одолговлекувате со некои одлуки.

Љубов: Доколку флертувате со личност родена во воден знак, таа ќе сака повеќе.

Љубов: Можни проблеми со синуси.


ДЕВИЦА

Работа: Нема да дојдете до остварување на сите планови во текот на денешниот ден. Можно е да постојат некои кочници на кои не може да влијаете.

Љубов: Ви делува дека ситуацијата со саканата особа не е најдобра.

Здравје: Поволен период за одмор.


ВАГА

Работа: Можни бројни компликации на работното поле денеска. Нема така лесно да најдете решение за сите проблеми.

Љубов: Можно е да не сте задоволни и се повеќе да сакате развод на бракот, или прекин на врската.

Здравје: Главоболка.


ШКОРПИЈА

Работа: Сте си поставиле високи цели и подготвени сте да се трудите и напорно да работите за да ги остварите.

Љубов: Тешко ви е своите емоции да ги покажете, затоа што имате впечаток дека партнерот не ве разбира на вистинскиот начин.

Здравје: Несоница.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Се потпирате на соработниците кои не сте во иста мера посветени на работата, па може да имате проблеми.

Љубов: Надевајте се на мирен ден ако сте во брак. Убаво се сложувате со саканата личност.

Здравје: Внесувајте повеќе калциум.


ЈАРЕЦ

Работа: Искрено разговарајте со вашите претпоставени околу очекувањата и промените кои сакате да ги остварите.

Љубов: Можно е да настапила фаза во која чувствувате голема потреба да се оддалечите од саканата личност.

Здравје: Ќе ви годи диета.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате прилика да остварите промена или премин на ново работно место.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека не сака пролазна, туку сериозна врска со вас.

Здравје: Водете сметка околу холестеролот.


РИБИ

Работа: Мали проблеми кои доаѓаат изненадувачки. Можно е денеска да бидете под стрес.

Љубов: Не сте сигурни во своите чувства и потребно ви е некое време да откриете што ви е потребно.

Здравје: Можни се инфекции.

GOLD
To Top