Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (27.04.2019)

ОВЕН

Работа: Ако сте чекале промени на ова поле, денеска е вашиот сречен ден. Доаѓа до промени на кои сте се надевале.

Љубов: Пред вас е поволен ден во кој може да очекувате нови случувања кога е во прашање љубовта.

Здравје: Посетете забар.


БИК

Работа: Ве очекува прилика да дојдете до подобрување на ова поле. Нови шанси за работа ќе ви се укажат.

Љубов: Ви се допаѓа личност која на некој начин е поврзана со вашата работа.

Здравје: Ќе ви годи некој вид рекреација.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе бидете задоволни од новите случувања на ова поле кои ќе ви донесат да напредувате.

Љубов: Доколку сте имале некои проблеми со саканата личност, во текот на денешниот ден ќе успеете да ги решите.

Здравје: Создавајте здрави навики.


РАК

Работа: Ве очекува поволна атмосфера на ова поле. Ќе имате можност да ги организирате работите онака како што ви одговара.

Љубов: Љубовната ситуација е променлива, ни самите не сте сигурни на што сте со партнерот.

Здравје: Без проблеми.


ЛАВ

Работа: Можно е да не сте оствариле она што сте сакале на ова поле, и тоа во голема мера ви создава кочница и притисок.

Љубов: Саканата личност има потреба да ви се посвети, да ви угоди и да ви искаже чувства.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе имате многу обврски па важно е на време да почнете со работа и да не избегнувате некои работи.

Љубов: Можно е да немате доволно време да се посветите на партнерот, што на некој начин прави дистанца.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


ВАГА

Работа: Не е препорачливо да влегувате во караници на ова поле. Пред вас е период кој може да биде на некој начин ризичен.

Љубов: Ако сте слободни, пред вас е можност да ја запознаете идната љубов.

Здравје: Можни проблеми со срцето.


ШКОРПИЈА

Работа: Потребно ви е многу време да остварите се она што посакувате на ова поле.

Љубов: Добро се чувствувате крај партнерот и убаво ви е кога сте заедно. Ве очекува ден со многу промени.

Здравје: Болки во стомакот и надуеност.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Одлично сте расположени и мотивирани за работа. Очекувајте поволен ден.

Љубов: Не ви е лесно да покажете што навистина сакате затоа што имате многу кочници на ова поле.

Здравје: Напнатост во мускулите.


ЈАРЕЦ

Работа: Не сте задоволни од околностите кои ги имате на ова поле. Пред вас е период во кој ќе има проблеми.

Љубов: Настапило мало заладување меѓу вас и партнерот и потребно ви е време да го пребродите.

Здравје: Проблеми со чувствително грло.


ВОДОЛИЈА

Работа: Потребно е да го смените начинот на комуникација со колегите ако сакате да остварите добар однос во колективот.

Љубов: Свесни сте дека ве очекува важен момент во односот со саканата личност и имате трема по тоа прашање.

Здравје: Проблеми со инфекции.


РИБИ

Работа: Можно е пред вас да се доста компликации, но вие нема да се откажете се додека не решите се.

Љубов: На вашиот партнер не му е лесно отворено да ви ги покаже чувствата. Бидете кон неа трпеливи.

Здравје: Немате проблеми.

GOLD
To Top