Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (27.09.2019)

ОВЕН

Работa: Немојте да очекувате премногу на работното поле денеска. Многу лесно може да се случи да ви се појават кочници и отежнувања.

Љубов: Можно е да ви треба некој вид пауза со емотивниот партнер.

Здравје: Кичмата ви е чувствителна.


БИК

Работа: Патувањето во странство ќе ви се исплати. Ве очекува период во кој ќе имате позитивни промени.

Љубов: Ако сте слободни, можно е некое ново познанство преку пријател.

Здравје: Избегнувајте алкохол и пороци.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува подобрување на полето заработка. Може да се надевате на пресврти на ова поле.

Љубов: Можно е да ви се укаже шанса за нова врска. Немојте да мислите, само препуштете се на чувствата.

Здравје: Полни сте сила и енергија.


РАК

Работа: Доколку очекувате почнување на нова соработка, потрудете се да бидете доволно одговорни и сериозни.

Љубов: Поволен е денот ако планирате да влезете во некоја нова љубовна врска. Пред вас е добра фаза.

Здравје: Низок притисок.


ЛАВ

Работа: Имате многу работа и важно е да бидете посветени на своите одговорности за во се да бидете успешни.

Љубов: Го сакате својот партнер и убаво ви е кога сте заедно. Може да очекувате поволен период.

Здравје: Добро се чувствувате.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе немате многу работа денеска, ве очекува фаза во која ќе имате доволно време за одмор.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое може да води во интересна емотивна врска. Подготвени сте за промени.

Здравје: Релаксирајте се.


ВАГА

Работа: Бидете трпеливи, и немојте да реагирате во афект. Работната ситуација од вас ќе бара смиреност.

Љубов: Ве очекува поволна фаза за нови емотивни случувања. Пред вас е период во кој ќе имате ново познанство.

Здравје: Одморајте што повеќе.


ШКОРПИЈА

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на ова поле. Не ве очекуваат големи промени и проблеми.

Љубов: Крај саканата личност се чувствувате одлично. Таа ви подарува многу внимание и нежност.

Здравје: Можни проблеми со забите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Потребно е да покажете дека сте подготвени да тргнете во нов правец кога е работата во прашање.

Љубов: Ви делува дека нема да успеете да ги решите проблемите кои сте ги имале на ова поле.

Здравје: Немојте да се заморувате премногу.


ЈАРЕЦ

Работа: Може ќе добиете шанса да го покажете својот талент. Поволен е периодот за занимавање со креативна работа.

Љубов: Поволен ден за ново патување со саканата личност, односно за нови заеднички авантури.

Здравје: Јадете повеќе овошје.


ВОДОЛИЈА

Работа: Промените на ова поле на почеток тешко ви паѓаат, но потоа може лесно да ги прифатите.

Љубов: Вечерните часови ви се поволни за нови познанства. Ве очекува фаза во која ќе имате шанса за почеток на нова врска.

Здравје: Проблеми со притисокот.


РИБИ

Работа: Очекувајте поддршка од страна на работното опкружување. Генерално може да имате среќа на ова поле.

Љубов: Ве очекува понуда за необврзувачка врска, но сега не сте подготвени на такво нешто.

Здравје: Чувствителни стопала и зглобови на нозете.

Евротип
SNBROKER
To Top