Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (27.12.2019)

ОВЕН

Работa: Планирате приватна работа која би можела да биде мноиу успешна. Пред вас е поволен период за заработка.

Љубов: Важен ви е односот со саканата личност, и ќе се потрудите за да остварите што подобар однос.

Здравје: Одлично.


БИК

Работа: Ве очекува поволен ден за склопување на нова работа која на долги патеки би можела да ви биде многу значајна.

Љубов: Ќе уживате кога ќе дојде до врска со личност која ви се допаѓа веќе некое време.

Здравје: Потребна ви е физичка активност.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува шанса да почнете промени на ова поле и да остварите подобрување на заработката.

Љубов: Подготвени сте да се посветите на врската со саканата личност, за вашиот однос во иднина да напредува.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.


РАК

Работа: Задоволни сте од работните околности и не планирате големи промени. Пред вас е поволен ден.

Љубов: Саканата личност посакувате да ја заштитите од проблеми кои ве мачат во овој период.

Здравје: Поработете на зајакнување на имунитетот.


ЛАВ

Работа: Добро сте расположени и сакате да внесете доста позитивни промени на полето работа. Подготвени сте за нови одлуки.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа, е подготовена да ви ги покаже своите чувства кои ги има кон вас.

Здравје: Водете сметка околу градниот кош.


ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте дека ќе бидете задоволни од новата понуда која ќе пристигне до вас.

Љубов: Интересно познанство ќе имате. Може да се надетевате на позитивни околности.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.


ВАГА

Работа: Пред вас е поволен ден за нова работа. Ве очекува ден во кој судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Подготовени сте да зборувате за заедничката иднина со вашиот партнер. Вие сакате брак.

Здравје: Минлива кашлица.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате соработка со странство која ќе ви се исплати. Ве очекува поволен период.

Љубов: Пред вас е поволна фаза за нови познанства. Ве очекува период на флерт.

Здравје: Ќе ви годи повеќе вода.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Наскоро ве очекува важно патување во кое ќе може да склопите соработка и договор.

Љубов: Пред вас е поволна фаза во која ќе успеете да остварите харомнична ситуација во односот со саканата личност.

Здравје: Чувствителни синуси.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате добра соработка со своите колеги и мирен ден на работа.

Љубов: Иако постои личност која се обидува да ви пријде, вие не сте заинтересирани за нејзината љубовна понуда.

Здравје: Ќе ви годи конзумирање на свежи намирници.


ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте промени по ова прашање. Поволен е перидот за минување на некое друго работно место.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека искрено и значите. Нејзините дела се ќе ви покажат.

Здравје: Чувствителни заби.


РИБИ

Работа: Можно е дека ќе бидете подготовени да донесете важна одлука на полето работа која подоцна нема да може да ја повлечете.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека е некако неодлучна и сега не е подготовена за нова врска.

Здравје: Добро се чувствувате.

GOLD
To Top