Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (28.09.2019)

ОВЕН

Работa: Ќе успеете да остварите работни промени кои сте ги имале во план. Пред вас е поволен ден за работа.

Љубов: Можно е да не сте сигурни дали да и верувате на личноста која ви значи. Очекувајте промени.

Здравје: Ќе ви годи прошетка.


БИК

Работа: Во текот на денешниот ден ќе бидете наклонети кон некои проблеми и караници.

Љубов: Подготвени сте на саканата личност да и ги покажете искрените чувства и да се посветите на стабилизација на вашиот емотивен однос.

Здравје: Добро.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување на финансиите. Ве очекува период во кој ќе имате нови работни понуди и прилики.

Љубов: Ако сте имале некои проблеми со љубомората во следниот период, би можело да биде уште полошо.

Здравје: Имате многу енергија.


РАК

Работа: Немате доволно доверба во личноста со која блиску соработувате. Пред вас се нови можности за промена на работата.

Љубов: Посветени сте на својот партнер, и нема знаци дека со него ќе имате некои големи проблеми.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.


ЛАВ

Работа: Може да добиете помош од личност која ќе ви биде блиска на ова поле. Пред вас е фаза на работни промени.

Љубов: Ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку пријател.

Здравје: Генерално добро се чувствувате и немате проблеми.


ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате дека среќата ќе ви се насмевне на ова поле. Ќе успеете да решите некои важни проблеми.

Љубов: Ново познанство наскоро ви доаѓа, ве очекува период на нови случувања.

Здравје: Водете сметка околу срцето.


ВАГА

Работа: Можно е да не сте задоволни од околностите на ова поле. Ве очекува фаза во која ќе биде можна промена на работа.

Љубов: Пред вас е поволен ден за љубов и нови познанства.

Здравје: Водете сметка околу срцето.


ШКОРПИЈА

Работа: Не е претерано поволен ден за вашето работно поле. Потрудете се да дадете се од себе за да се свртите кон потрага по нови решенија.

Љубов: Време е да се соочите со грешките од минатото.

Здравје: Можни се мали проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Подготвени сте за важни чекори кога е во прашање работата. Сакате да остварите промени.

Љубов: Ве очекува добра атмосфера во односот со саканата личност. Еден кон друг пружате доволно поддршка.

Здравје: Водете сметка околу синусите.


ЈАРЕЦ

Работа: Максимално сте посветени на работата и може да очекувате дека ќе успеете да остварите добри промени.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која ја знаете од порано, сега е вистински момент да и ги покажете чувствата.

Здравје: Добро.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да ви недостасува малку енергија за да успеете да се посветите на својата работа во вистинска мера.

Љубов: Сте почнале да размислувате околу прекин на врската со личноста која не ви влева доверба.

Здравје: Можни се психоматски тегоби.


РИБИ

Работа: Ќе ви биде потребно малку повеќе време за да успеете да ги решите сите насобрани проблеми на ова поле.

Љубов: Можно е саканата личност да сака да ви покаже дека искрено и значите.

Здравје: Препорака е да посетите лекар.

Евротип
SNBROKER
To Top