Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (28.11.2019)

ОВЕН

Работa: Кочниците на работното поле нема да успеете да ги надминете така лесно. Ќе ви биде потребно доста време.

Љубов: Не сте задоволни од самотијата и имате потреба да најдете личност за љубовна врска.

Здравје: Чувствителна бешика.


БИК

Работа: Може да очекувате дека ќе имате шанса да напредувате, иако сега такво нешто сте немале во план.

Љубов: Во комуникацијат со саканата личност полека доаѓате до откривање на некои нови вистини околу минатото.

Здравје: Внимавајте на синусите.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Стабилизација на полето финансии е пред вас. Ќе бидете генерално задоволни од ситуацијата на љубовното поле.

Љубов: Крај саканата личност имате се што сакате. Вашата врска добро функционира и задоволни сте.

Здравје: Поволен е периодот за диета.


РАК

Работа: Не ви е лесен ден на полето работа. Имате многу лоши вести, но најважно е да останете смирени.

Љубов: Сте дошле до својата граница на издржливост и некои работи нема да ги толерирате кога е вашиот партнер во прашање.

Здравје: Проблеми со видот.


ЛАВ

Работа: Она што сте планирале на работното поле, денеска ќе може да се реализира. Покажете доволно трпение.

Љубов: Се сомневате во искреноста на партнерот, но немате доказ дека лаже. Време е да верувате во својата интуиција.

Здравје: Проблеми со депресија.


ДЕВИЦА

Работа: Пробувате да помогнете на некој од колегите, но поради тоа би можеле несвесно да ја загрозите својата работна позиција.

Љубов: Не сте расположени за нова врска, затоа што и натмау патите за личноста од минатото која и натаму ја сакате.

Здравје: Проблеми со зглобовите.


ВАГА

Работа: Пред вас е ден во текот низ кој ќе мора сериозно да се посветите на работа, бидејќи ќе имате голем број на обврски.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност не можете да решите некои проблеми кои ве следат долго.

Здравје: Проблеми со главата.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува опуштен ден на работното поле. Пред вас е фаза во која ќе имате шанса малку да се одморите.

Љубов: Подготвени сте да се посветите на личноста која ви значи за да го освоите нејзиното срце.

Здравје: Добро.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Во потрага сте за работа која би донела подобра заработувачка од моменталната. Чувствувате дека дошло време за промени.

Љубов: Иако сте имале лоши искуство во минатото, тоа не значи дека ќе почнете да барате нова љубов.

Здравје: Проблеми со вишокот килограми.


ЈАРЕЦ

Работа: Патувањето минало добро и задоволни сте од околностите кои ги имате на ова поле.

Љубов: Со личноста со која сте во врска покажува дека е љубоморна, а тоа полека ве оддалечува од неа.

Здравје: Проблеми со кожата.


ВОДОЛИЈА

Работа: Поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе решите важни проблеми.

Љубов: Интересно познанство ве очекува во следниот период. Се чувствувате дека сте подготвени за почеток на една нова врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.


РИБИ

Работа: Нервозни сте и имате многу кочници и компликации на полето работа. Не ви е поволен ден.

Љубов: Партнерот ќе ви покаже дека од вас очекува некои промени ако сакате врската да продолжи.

Здравје: Проблеми со забите и непцата.

GOLD
To Top