Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (29.05.2019)

ОВЕН

Работа: Очекувајте генерално поволен ден. Ако работата ви е врзана со продажба, ќе имате голем успех.

Љубов: Можно е да не приметувате личност која пробува на суптилен начин да ви ги покаже чувствата.

Здравје: Чувајте се од хронични проблеми.


БИК

Работа: Може да очекувате ден во кој ќе имате многу обврски. Потрудете се да се посветите на работата сега кога тоа е важно.

Љубов: Наклонети сте на чести караници и љубоморни испади со саканата личност.

Здравје: Лош имунитет.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас се некои пресврти на работното поле. Ќе имате впечаток дека состојбата е нестабилно и дека ви се руши тлото под нозете.

Љубов: Нова љубовна прилика ве очекува, но од вас зависи дали ќе ја искористите или не.

Здравје: Одлично.


РАК

Работа: Ако се занимавате со приватна работа ќе имате успех, ве следи среќа и судбината дефинитивно е на ваша страна.

Љубов: Секој човек има маани, па така и вашиот партнер. На вас е одлуката дали ќе го прифатите.

Здравје: Проблеми со долниот дел од стомакот.


ЛАВ

Работа: Можно е работните обврски на некој начин да ве гушат. Потребен ви е одмор за малку да ја наполните својата енергија.

Љубов: Лесно го покажувате својот интерес за личност која ви значи.

Здравје: Ќе ви годи да бидете активни.


ДЕВИЦА

Работа: Финансиската ситуација би требало да се поправа кај вас. Очекувајте позитивен ден.

Љубов: Можно е односот со саканата личност да биде променлив во следниот период и да сами повеќе не знаете што сакате.

Здравје: Внимавајте на исхрана.


ВАГА

Работа: Одложување на работните обрски е нешто во кое генерално сте доби, но сега е дојдено време сериозно да се посветите на работата.

Љубов: Вашиот брак е во криза, и свесни сте дека е така веќе долго време.

Здравје: Можни проблеми со срцето.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува добра ситуација на полето работа и пари, и подготвени сте да остварите уште поголем успех во иднина.

Љубов: Задоволни сте со својот емотивен избор, и добро се чувствувате поради тоа.

Здравје: Немате проблеми.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Доаѓа до сериозни промени во раководството кои со време значајно ќе се одразат на вашиот работен статус.

Љубов: Подготвени сте на саканата личност да и ја пружите сета љубов која ќе ја бара од вас.

Здравје: Се враќаат проблемите со кичмата.


ЈАРЕЦ

Работа: Постепено се ослободувате од големиот број на обврски кои сте ги имале минатиот период, и чувствувате големо олеснување поради тоа.

Љубов: Сте ја засакале својата слобода, и не сакате нова врска. Имате додворувачи, ама не ве интересираат.

Здравје: Многу добро.


ВОДОЛИЈА

Работа: Вашата загриженост и нервоза која ја покажувате може да ги демотивира соработниците и да направи општ проблем на работното поле.

Љубов: Заладувањето помеѓу вас и саканата особа води кон прекин на врската.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.


РИБИ

Работа: Сериозни сте и важно ви е дека работата оди во посакуван правец. Ќе направите се што можете за да ги остварите своите цели.

Љубов: Немојте да очекувате почеток на нови врски денеска. Денот ви е бавен на љубовното поле.

Здравје: Појава на камен во бубрезите.

GOLD
To Top